Maailma kolmevõistluse üks tänavusi tähtsündmusi leiab lõpplahenduse pühapäeval

Sel nädalavahetusel jõuab lõpule suurejooneline kolmevõistlusesari HSBC FEI Classics™, mille viimane etapp on just toimumas Prantsusmaal Les Etoiles de Pau nimelises paigas. Selguvad viis maailma parimat kolmevõistlejat, kes jagavad omavahel 333 000 USA dollarit.

Eelviimase etapi järel juhib tabelit Suurbritannia kolmevõistleja Mary King (50a), kes septembri lõpu seisuga on FEI maailma edetabelis (HSBC Rankings) langenud teiseks William Fox-Pitti (42a) järel.

Pärast esimest võistlusala, koolisõitu, juhivad Les Etoiles de Pau’s võrdse tulemusega austraallased Clayton Fredericks ja Christopher Burton. William Fox-Pitt on kolmandal kohal hobusega Oslo, 9. kohal hobusega Lionheart ning 13. kohal hobusega Macchiato (sarja arvestuses Mary Kingi järel teine). Mary Kingi parimaks partneriks on hetkel Appache Sauce, kellega platseerutakse 11. kohal, hobusega Imperial Cavalier ollakse 18ndad. Hetkel on käimas kross.

HSBC FEI Classics™ on sari, mis koosneb FEI kalendris olevatest nelja- ja viie-tärni kolmevõistluse üritustest. 2011. aastal kuulub sarja 5 võistlust, millest käesolev on viimane ja ühtlasi esimeseks etapiks 2012. hooaja sarjale, mis hõlmab kokku 6 võistlust. Igal etapil koguvad võistluse 10 parimat sportlast punkte ning sarja lõppedes saavad suurepärasest auhinnarahade "potist" oma osa sarja 5 parimat. Esikoha saagiks langevad rõõmsaks tegevad 150 000 dollarit.

Mary King juhib hetkel käesoleva hooaja sarja 38 punktiga, talle järgneb Willam Fox-Pitt 25 punktiga ja Piggy French 20 punktiga. Kõik nimetatud sportlased on pärit Suurbritanniast.

William Fox-Pitt on sarja võitnud kahel korral – 2008. ja 2010. aastal ning kaugel pole ta ka tänavusest võidust. 2009. aastal võttis peavõidu Oliver Townend, samuti Suurbirtanniast. HSBC on Classics sarja toetanud 2008. aastast alates ehk selle loomisest saati. Tegemist on ühe suurima pangandus- ja finantsteenuseid pakkuva organisatsiooniga maailmas. Lepingujärgselt toetab HSBC sarja veel järgmised kolm aastat 1 miljoni dollariga aastas.

Jälgi Les Etoiles de Pau võistlust ametlikult kodulehelt www.event-pau.fr