Maailma rakendispordi paremik võttis mõõtu Prantsusmaal Saumuris

Möödunud nädalavahetusel kogunesid paljud maailma paremikku kuuluvad neljarakendite kutsarid Prantsusmaal Saumuris, kus lisaks individiuaalvõistlusele peeti ametlik võistkonnavõistlus CAIO4*, mille võitis Prantsumaa teine koondis. Individiuaalselt parima tulemuse tegi jällegi Boyd Exell.

Boyd Exell pani järjekordsele võidule aluse koolisõidus, kus tegi oma neljarakendiga fantastilise tulemuse – 33.39. Teisena lõpetanud hollandlast Theo Timmermanni edestas austraallane koolisõidu mõistes ülisuures skooriga 8.73. Timmermanni tulemuseks hinnati 42.12 karistuspunkti, kolmas oli IJsbrand Chardon 42.65 karistuspunktiga.

Teistele tegi Exell silmad ette ka maratonis, kus edestas ligi kolme punktiga ka maratonide spetsialisti, valitsevat Euroopa meistrit, sakslast Michael Brauchlet. Maratonis tegi kolmanda tulemuse teine sakslane, Georg von Stein. Täpsussõidus oli Exelli edu juba niivõrd suur, et ta võis lubada endale ühe eskimuse koonusel. Saadud kolm karistuspunkti andis hollandlase Koos de Ronde ees 18.16 karistuspunkti edu ning kindla võidu. Kolmandana lõpetas Brauchle. Nii tema kui de Ronde läbisid täpsussõidu vigadeta.

Võistkondlikus arvestuses jätsid aga korraldajad võidu Prantsusmaale. Kuigi prantslased individiuaalselt lõpp-protokolli tippu ei jõudnud, kogus väiksema hulga karistuspunkte Prantsusmaa teine koondis, kuhu kuulusid Jean Michel Olive, Marion Vignaud ja Renaud Vinck. Teise koha saavutasid hollandlased sarnaselt prantslastega oma teise koosseisuga, kolmas oli Hollandi põhikoosseis.

Lisaks neljarakenditele võistlesid Saumuris veel paarid, üherakendid ning noored hobused. Kõik tulemused leiate aadressilt

http://www.hoefnet.nl/en/home/site/uitslagen/5d72aa7f6a291131ce3a30f880c48011/PDF