Maailma Ratsaspordi Festivalil Aachenis on kuumimad sõidud veel ees

8.-17. juulini leiab Aachenis aset iga-aastane ratsaspordifestival, kuhu on kogunenud paljud maailma tipud erinevatel ratsaspordialadel. Tegemist on ainukese sündmusega, kus rahvuste karika sõidud leiavad aset nii takistussõidus, koolisõidus, kolmevõistluses, voltižeerimises kui ka nelja-hobuse-rakendisõidus.

Ligikaudu 350 000 pealtavaataja silme all asuvad võistlustulle umbes 500 hobust ja 300 sportlast 20 riigist. Suur osa festivalist on juba läbi, kuid samas on ka palju tähtsaid sõite veel ees.

Koolisõidukõige kuumem uudis on ilmselt Matthias Alexander Rathi ja Totilase FEI Grand Prix võit tulemusega 82.149 %, mis seljatas Laura Bechtolsheimeri ja Mistral Hojrise ning Isabell Werthi ja El Santo NRW tulemused (mis olid vastavalt 80.596 % ja 77.830 %). Adelinde ja Parzival olid alles neljandad. Rahvuste Karika võit läks Saksamaale, teine koht Suurbritanniale ja kolmas Hollandile. Erinevalt mullusest läksid seekord Rahvuste Karika jaoks arvesse vaid GP tulemused.

Matthiase ja Totilase võidukas GP. Foto: http://www.facebook.com/chioaachen

Takistussõidutänavuse hooaja viienda FEI Rahvuste Karika peavõidu viis eile õhtul koju hollandi võistkond koosseisus Eric van der Vleuten, Jur Vrieling, Gerco Schröder ja Jeroen Dubbeldam, kes kogusid kahe vooru peale kokku 12 karistuspunkti. Üleeile toimunud pikkade traditsioonidega Euroopa Auhinna nimelise takistussõidu kõrgusel 155 cm võitis vähem kui sekundiga teenekas paar Meredith Michaels-Beerbaum – Shutterfly Ludger Beerbaumi ja Chamani ees.

Hollandi võiduvõistkond: : Gerco Schroder & Eurocommerce New Orleans, Jur Vrieling & VDL Bubalu, Jeroen Dubbeldam & BMC van Grunsven Simon ja Eric van der Vleuten & VDL Groep Utascha SFN, chef d’Equipe Rob Ehrens. Foto: Kit Houghton

Täielikult on võistlemise lõpetanud vaid voltižeerijad. Suures konkurentsis tuli naiste arvestuse võitjaks Joanne Eccles hobusel W H Bentley Suurbritanniast. Meeste võistluses kordas Maailmakarika Finaali tulemust maailmameistrist šveitslane Patrick Looser hobusel Record RS von der Wintermühle, võites väikese edumaaga taaskord publiku lemmikut Nicola Andreanit (FRA). Võistkonnavõistluses läks kaksikvõit tugevale voltižeerimisriigile Saksamaale.

Joanne Eccles naiste individuaalarvestuse võitja

Ees ootavad aga mitmed põnevad sõidud, nende hulgas laupäeval rakendisõidu maraton, kolmevõistluse viimane ala kross ning koolisõidu GP Special, ja pühapäeval rakendite täpsussõit, GP Kür ning Rolexi auhindadele toimuv Aacheni GP takistussõidus.

Pärast koolisõitu juhib rakendivõistlust Weber Chester (USA). Foto: Rinaldo de Creaen/FEI