Maailma seitsmes ei kõla halvasti: Donald ja Pille-Riin Roosileht

Täna jõudsid Kagu-Ungari väikelinnas Mezöhegyses`s lõpule tänavused Maailma Meistrivõistlused noorhobuste rakendispordis, kus Pille-Riin Roosileht ja Donald lõpetasid seitsmenda kohaga.

Maailma ajaloo esimestel rakendispordi noorhobuste Maailma Meistrivõistluste viimasel päeval oli kavas maailmas esimest korda toimunud kombineeritud maraton hinnetele. Hobumaailm vaatlejana jäi paraku taolise formaadi suhtes eriarvamusele, sest kohtunike hinnangud tundusid paraku mitmelgi korral mõistetamatud. Kas täpsussõidus ja maratonis on tõepoolest tähtis ühtlase rütmi hoidmine ja liikumiste graatsilisus, või on tähtsam siiski raja läbimise aeg ja puhtus? Kokkuvõttes võime mainida, et alla 50aastaste põlvkonna arvamused läksid alla 70aastaste põlvkonna arvamustest lahku (esimesse kuulub muide ka FEI rakendispordi osakonna juht ungarlane Karoly Fugly, kes oma põlvkonna arvamusi kohapeal fikseeris). On kuidas on, kuid paremad said selgitatud.

Kombineeritud maratonis oli ka veetakistus; foto Hillar Talts

Pille-Riin ja Donald mäletatavasti eilses koolisõidus ebaõnnestusid ja alustasid tänast kombineeritud maratoni esimesena ehk kümnendalt kohalt. Eesti-Ungari ekipaaž läbis raja vigadeta ja normiaja piires. Kohtunikud küll hinnetega ei priisanud, kuid mitmed kionkurendid ei suutnud rada vigadeta läbida ning sellega tõusis Pille-Riini juhitid KWPN täkk (Vulcano/Saramaria) kümnendalt kohalt seitsmendaks. Võitis oldenburgi tõugu täkk Frodo, kelle kutsariks Luksemburgi Ratsaspordi Liidu ratsaspodi divisjoni juht Franz Schilitz. Teisena lõpetasid Arie Dibbits ja Dynamo (KWPN/Sunny Boy/Tastrona) Madalmaadest, kolmandana Rudolf Pirhofer ja Bambucca (ÖWB/Breitling W/Ariell) Austriast.

Võitjad Luksemburgist; foto Hillar Talts

Kõik Mezöhegyes`i võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.hoefnet.nl/en/home/site/agenda/fei-world-breeding-driving-championship-for-young-horses-mezhegye