Maailma tähtsaimal ratsahobuste oksjonil purustati miljoni euro piir

Mõned päevad tagasi Saksamaal Ankumis Paul Schockemöhle ja Ullrich Kasselmani poolt korraldatud oksjonil Performance Sales International (PSI) ületati varasematel aastatel teenitud summad märkimisväärselt. Kalleima hinnaga müüdud hobuse väärtuseks kujunes 1,1 miljonit eurot, mis on PSI oksjonite ajaloo suurim summa ühe hobuse eest.

Miljonihobuseks oli musta värvi ja hannoveri tõugu 5aastane koolisõidutäkk Der Designer (i: De Niro, http://www.psi-auktion.de/en/psi-auction/psi-auction-2011/psi-

catalogue-2011/catalogie-dresage-horses/?psiauktion=520&cHash=eda44158b2), kellele tuli võidupakkumine Venemaalt.

Der Designer. Foto: www.psi-auktion.de

See aga ei olnud ainuke uhke pakkumine – 700 000 € eest läks Liibabobi ostjale kalleim takistussõiduhobune, 6aastane kõrb täkk Chadino (I: Chacco Blue). Keskmiseks

hobuse ostuhinnaks kujunes oksjonil üle 270 000 € ja kokku teeniti üle 12 miljoni euro (vaata kõiki summasid siit http://www.psi-auktion.de/en/psi-auction/psi-auction-2011/sales-revenue/).

Chadino. Foto: www.psi-auktion.de

Hamburgis resideeruv Ukraina poksitšempion Wladimir Klitschko, kes just vigastuse tõttu MM-ist loobuma pidi, veetis samuti terve nädalavahetuse hea eesmärgi nimel PSI oksjonil, kust ostis 30 000 € eest aastase lapilise poni, kelle kasvatajaks P. Schockemöhle. Klitschkol läks tuliseks pakkumiseks vene ärimehe Nikolai Aristoviga, kes samuti ei pidanud tühjade kätega lahkuma, sest oksjonikorraldajatel oli kohe välja pakkuda järgmine poni, mille venelane soetas 27 000 € eest.

Wladimir Klitschko õnnelik oma uue ostu üle. Foto: www.psi-auktion.de

Mõlema härrasmehe poolt pakutud summad läksid heategevuslikuks otstarbeks fondi nimega "Pink Ribbon" (Roosa Lint), mis toetab rinnavähki haigesunud naisi. Fondi rajaja on norra koolisõiduportaali www.dressursaklart.no toimetaja Carina Carlsen, kelle emal on samuti rinnavähk.