Maailma takistussõidu edetabelis vahetus liider

11 kuud kestnud šotlase Scott Brashi valitsemisaeg on ümber, maailma takistussõidu edetabeli uus liider on prantslane Simon Delestre, kelle edu Brashi ees on 23 punkti. Kolmandalt kohalt leiame Kent Farringtoni (USA).

34 aastane Delestre on läbi ajaloo kolmas prantslane, kes on tõusnud maailma edetabeli liidriks. Viimati valitses tippu Kevin Staut, kes püsis esikohal 2010. a. juulist 2011. a. aprillini. Enne teda oli aga väga pikk paus, kuna Eric Navet valitses takistussõidumaailma aastal 1992.

Delestrel on viimastel aastatel olnud äärmiselt edukas karjäär. 2012. aastal oma esimestel Olümpiamängudel võistelnud prantslane võitis mullu suvel Aachenis EM pronksmedali ning aasta varem WEGil võistkondliku hõbeda.

„See on iga ratsaniku unistus, olla vähemalt kord elus maailma nr. 1,“ sõnas prantslane, kiites suuremeelselt oma kolme põhihobust Qlassic Bois Margot’d, Chesall Zimequest’i ja Hermès Ryan’it, kes aitasid ta niikaugele. „Ma arvan, et see näitab minu hobuste head järjepidevust. Ilma nendeta oleks see olnud võimatu.“

Hermès Ryan. Foto: Külli Tedre

Simoni saladuseks on see, et ta valmistab kõik oma hobused ise ette. Ükski tema vähemalt 15st hobusest, kellega ta on võistelnud 5* GP-del, pole tema talli saabudes olnud sellel tasemel. „Ma otsin noori, kelles näen potentsiaali, ja viin nad ise kõrgemale. Mul on vaja umbes 2-3 aastat, et rajada hobusega tugev side ja teineteisemõistmine. 9-10 aastased hobused pole väga minu maitse, kuna siis oleksime me koos head alles mitme aasta pärast ning meie ühine karjäär jääks lühikeseks, kuna ma müün enamus oma hobused lõpuks ikkagi maha. Näiteks kui ma nägin Qlassic Bois Margot’d, oli ta alles 7, kuid ma mõtlesin temast kohe kui tšempionist, ta õhkas kõike seda, mida hobusel on suureks spordiks vaja. Sellised hobused on haruldased.“

Qlassic Bois Margot. Foto: Külli Tedre

Sama hobusega plaanib Delestre märtsi lõpus minna MK finaali. Loomulikult on tal võidumõtted, teisiti on sellisel tasemel võimatu. „MK tiitli võib otsustada väga väike asi, ja ma olen võitleja, vallutaja. Qlassic Bois Margot on suurepärases vormis olnud juba pea 2 aastat. Ma ei saakski teistmoodi mõelda.“ Maailmakarika on varem võitnud vaid üks prantslane – Bruno Broucqsault (2004, Milaano).

Värsked edetabelid: https://www.fei.org/fei/fei-partners/longines/rankings