Maailma takistussõidu paremik kohtus möödunud nädalavahetusel Pariisis

Novembrikuu viimastel päevadel algas Pariisis kuni eeloleva pühapäevani kestev Paris Horse Show, mille möödunud nädalavahetuse tippsündmuseks oli CSI5* tasemel traditsiooniline takistussõiduvõistlus Gucci Paris Masters. Kohal oli maailma takistussõidu eliitseltskond.

Nagu takistussõiduvõistlustel ikka, on põhisõiduks pühapäevane Grand Prix, mis Pariisis kandis sponsori Gucci nimetust. 160 cm kõrguste takistustega parkuuris pääses ümberhüpetele 7 paari alustanud 43-st. Seal jällegi suutis vigu vältida neli paari. Kiireima sõidu tegid Madalmaade takistussõitja Marc Houtzager ja kaheteistkümneaastane ruun Sterrehof's Tamino pälvides sellega võidu ning 99 000 eurot auhinnaraha. "Vaid" 60 000 euro ja teise kohaga pidid leppima Saksamaal elav iirlane Denis Lynch ja Abbervail van het Dingeshof, kolmandana lõpetasid brasiillane Alvaro de Miranda ja AD Rahmannshof's Bogeno.

Tähtsuselt teise sõidu, laupäevase võitjate vooruga 155 cm, võitsid sakslane Christian Ahlmann ja Lorena. Selles sõidus jõudis teisele kohale nädal varem teistkordselt Global Champions Touri võitnud austraallanna Edwina Tops-Alexander, kes võistles hobusel Erenice Horta.

Alanud nädalal on Pariisi põhirõhk hobutarvete laadal, lisaks saavad toimuma voltižeerimise MK-etapp ning araabia hobuste maailmameistrivõistlused, mille patrooniks on Maroko kuningas. Paris Horse Show kohta leiate lisainformatsiooni aadressilt http://www.gucciparismasters.com/paris-horse-show.html