Maailma takistussõidu suurkuju Hickstead suri Verona Maailmakarika etapil

Maailma takistussõidu ajaloo üheks paremaks hobuseks nimetatud Hickstead suri täna Veronas, Itaalias, Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga neljandal etapil, kui kukkus pärast sõitu lihtsalt kokku. Surma põhjust pole veel täpsustatud, see selgitatakse lahkamisel.

Ratsaspordimaailm on šokis. Pekingi OM-il Eric Lamaze’ile individuaalselt kulla ja Kanadale meeskondliku hõbeda toonud, mitu aastat järjestikku Aasta Hobuse tiitlit kandnud, arvukalt Rahvuste karikaid ja Maailmakarika etappe võitnud ning Eric Lamaze’i tänavu taas FEI edetabeli tippu viinud suure hingega väike täkk kukkus pärast sõitu platsil kokku ja suri veterinaaride sõnul väidetavalt kiirelt.

Võistlus peatati kaassportlaste palvel ning hobuse mälestamiseks korraldati leinaseisak.

1

5aastane hollandi soojavereline hobune oli Lamaze’i partneriks alates 7ndast eluaastast. Nende partnerlus oli legendaarne, seda nimetati unistuste kombinatsiooniks, paariks, kus mõlemad osapooled usaldavad teineteist täielikult. "Hicksteadi kohalolekust hakatakse takistussõidumaailmas tõsiselt puudust tundma," märkis FEI Jumping Director John Roche. Hobuse omanikud olid Torrey Pines Stables ja Ashland Stables.

Eric Lamaze ja Hickstead MK 2010/2011 hooaja finaalis. Foto: Külli Tedre

Lamaze ei olnud juhtunu järel kommentaarideks saadaval, kuid on varem öelnud: "Hickstead tahab puhtalt hüpata sama palju kui mina. Ma tunnen teda ülihästi ja ta on väga toreda iseloomuga ning vahva sõita!"

Lamaze’i sakslasest konkurent Marco Kutscher sõnas: "Oleme kõik šokis. See hobune oli viimastel aastatel absoluutselt kõige mõõdupuuks."

On võimatu kokku võtta, kui suures leinas on maailm ja eriti hobusega lähedalt seotud isikud. Hicksteadi saavutusi ei olegi siinkohal mõtet ette lugeda, sest neid on nii palju. (väike ülevaade wikipedias: http://en.wikipedia.org/wiki/Hickstead_%28horse%29)

Hobumaailma toimetus liitub kaastundeavaldustega.