Maailma tippratsutajad võistlesid nädalavahetusel Pariisis ja Dohas

Möödunud nädalavahetusel kogunes maailma ratsaspordieliit tippturniiridele Pariisis ja Dohas. Kui Pariisis võistlesid 5* tasemel vaid takistussõitjad, siis Katari pealinnas Dohas oli sama taseme võistlus kavas ka koolisõitjatele, lisaks volitižeerimine.

Pariisis peeti legendaarset Saut Hermes nimetust kandvat võistlus, mis toimub stiilses ja ajaloolises sisehallis. Enam kui 500 000 eurose auhinnafondiga Grand Prix peavõitu jahtis 37 paar, kellest ümberhüpetele pääses neli. Juba teist korda järjest viimase kuu jooksul võtsid viimasena startinud Marcus Ehning ja Cornado Prantsuse publiku silme all Prantsuse takistussõitjalt ülinapi võidu. Pariis jättis Ehning 0.03 sekundilise paremusega teiseks prantslaste praeguse esinumbri Patrice Delaveau, kes osales hobusega Lacrimoso. Sarnane situatsioon leidis aset kuu aega tagasi Bordeaux`s, kus 0.21 sekundilise eduga jäeti teiseks kehtiv Euroopa meister Roger-Yves Bost. Kolmanda koha teenis Pariisis Ukrainat esindav Katarina Offel hobusel Lacontino. Pariisi võistluse tulemused on leitavad aadressilt http://results.scgvisual.com/2014/hermes/

Maailma suurima SKT üksikisiku näiduga riigi Katari pealinas Dohas peeti võistlusi terve nädal Al Shaqab Rahvusvahelise Ratsafestivali raames. Takistussõitjate Grand Prix peeti laupäeval ning sealne auhinnaraha oli veelgi suurem, kui Pariisis – 650 000 eurot. Kahevoorulises 160 cm kõrguses parkuuris ei andnud suurmeister Ludger Beerbaum teistele võimalust ja võttis hobusega Chiara 222 võidu ning 214 500 eurot auhinnaraha. Pärast kahte vooru toimunud ümberhüpetel tegi kiireima sõidu veel vaid 20aastane belglane Nicola Philippaerts hobusega Cortez, kuid paraku jättis üks pudenenud latt nad kolmandaks. Teine koht läks samuti Belgiasse, selle saavutasid Gregory Wathelet ja Sea Coast Forlap. Ümberhüppajaid oligi kolm.

Koolisõitjate 5* Küris hiilgasid skandinaavlased, kusjuures kaksikvõit läks Taani. Tulemus 80.875% andis võidu Nathalie zu Sayn Wittgensteinile hobusega Digby. Teise koha viisid Taani Lone Beng Larsen ja Fitou L tulemusega 79.200%, kolmanda koha aga Rootsi Patrick Kittel ja Toy Story tulemusega 77.450%.

Doha voltižeerimisvõistluse tasemeks oli 3*. Meeste ja naiste vabakava parimad olid šveitslased, vastavalt Patrick Looser ja Simone Jäiser. Doha festivali tulemustega saate tutvuda aadressilhttp://www.chialshaqab.com/competitions/competitors-corner