Maailma vägevaim koolisõiduhobune Moorlands Totilas müüdi Paul Schockemöhlele

Eurodressage.com vahendab meile viimaks, et juba pea paar nädalat kuulujutuks olnud Totilase müük on siiski tõsi. Hobuse endised omanikud tahtsid küll ametliku pressiteatega oodata, kuni kõik on kindel ja selge, kuid ostjad paiskasid uudise välja nii ruttu, et ei jäänud võimalust kauem viivitada.

Totilase nüüdseks endine omanik Cees Visser kommenteeris, et tal on hobuse müügiga seoses vastakaid tundeid, kuid pärast kaks aastat kestnud muinasjuttu ning Kentucky supersaavutusi (3 maailmameistri tiitlit WEG’ilt) oli siiski müügiks õige aeg. „Me ei suutnud enam keelduda, saatust ei tohi narrida. See hobune on meie jaoks saavutanud kõik, mida hing võiks ihata,“ kommenteeris Visser.

Superhobusega ratsutanud Edward Gal on murtud, kuid ütles, et mõistab kasvanuse otsust. Gal on varemalt öelnud ja kinnitas taaskord, et säärase hobusega saab inimene võimaluse ratsutada vaid kord elus, ning ta teadis seda kohe, kui ta Totilasele esimest korda selga istus. „See oli minu elu hobune. Tema ümber oli alati palju huvilisi, kuid ma ei lootnud, et müük nii kiiresti toimub,“ lisas Gal.

„Edwardile on see kindlasti raske löök,“ lausus Visser, kuid kinnitas, et Totilasest sai selline staar ainult tänud Edwardile, nende koostöö viis mõlemad tippu. „Gal jääb meie üheks paremaks ratsanikuks, kellele püüame edaspidigi osta ainult suurepäraseid hobuseid,“ lubas musta iluduse endine omanik lohutavalt.

Artikli koostamisel on allikaks olnud uudis aadressilhttp://www.eurodressage.com/equestrian/2010/10/14/totilas-sold-paul-schockemohle