Maailmakarika finaali GP: Langehanenbergi triumf ja Cornelisseni langus

Äsja lõppes Rootsis Göteborgis Maailmakarika 2012-2013. hooaja koolisõidu avavõistlus Grand Prix, kus säravaima soorituse tegid Helen Langehanenberg ja Damon Hill. Kahekordne tiitlikaitsja Adelinde Cornelissen pidi leppima koguni neljanda kohaga.

Koolisõidus on tänavu tõesti põnevust küllaga, kahel eelmisel hooajal võitmatuks osutunud Adelinde Cornelissen (NED) ja Jerich Parzival ei näidanud täna oma parimat vormi, seevastu talle järjekindlalt ja pikkamööda kuklasse hinganud Helen Langehanenberg

(GER) ja Damon Hill muutuvad areenil aina stabiilsemaks ja tugevamaks. Tänane võit tuli tulemusega 79,863 %.

Sakslanna kõrval näitab väga suurt potsentsiaali Edward Gal, kelle aastapikkune koostöö Glock's Undecoveriga hakkab järjest enam ära tasuma. Viimasel etapil s'Hertogenboschis oli see paar Cornelisseni ja Parzivali järel teisel kohal vaid 0,8 protsendipunktise vahega, täna tuli samuti teine koht, kuid sedapuhku juba Langehanenbergi kannul, tulemusega 78,465 %.

Edward Gal ja Glock's Undecover

Kolmas koht läks kodupubliku suureks üllatuseks ja rõõmuks Tinne Vilhelmson-Silfvenile (SWE) Don Auriellol tulemusega 77,432 %. Nagu öeldud, lõpetasid tiitlikaitsjad Cornelissen ja Parzival alles neljandana tulemusega 75,410 %, jättes võrdlemisi napilt viiendaks kena soorituse teinud Isabell Werthi ja Don Johnsoni /75,015 %).

Tinne Vilhelmson-Silfven ja Don Auriello

Paljudele hobustele sai täna saatuslikuks uhkelt dekoreeritud saal, mis veel hommikuse soojenduse ajal palju tagasihoidlikum oli. FEI Koolisõidu Direktor Trond Asmyr lausus pressikonverentsil, et nad on saanud selle kohta vähemalt ühe protesti, mida hakatakse kohe pärast konverentsi analüüsima. Probleem seisnes selles, et saal on tõepoolest väga uhkelt üles ehitud, lilli on platsi ääres väga palju. Hommikuse soojenduse ajal aga pooli neist esemetest areenil polnud ning skeemi ajal õnnestus seetõttu näha üsna mitut hobust, kes osutasid tõsist vastupanu. Sarnase mure ohvriks langes ka Cornelissen, kui Parzival äkki keset piaffeed ehmus ning mõned reiningust pärit harjutused sooritas. Adelinde suutis halva mängu juures head nägu teha, end kiirelt koguda, ning lõpetas ettekavatsematud traavipiruetid ja taandamised kena piaffee seeria ning elegantse üleminekuga passaažile. Samas ei olnud nende esitus ka tervikuna parimate hulgast ning väidetavat "uut kergust", mida paar on pärast olümpiat üritanud leida, ei olnud küll väga näha.

Parzival ja Adelinde raske moment

Kohati oli ebatavaliselt pinges ka Patrik Kitteli kogenud Watermill Scandic, mille tulemusena skooris paar koguni alla 70 protsendi (69,559 %) – tulemus, mida ilmselt ei rootslased ega ka ratsanik ise just ei oodanud.

Meie liiga ratsanikest jättis mõnevõrra parema mulje Inna Logutenkova (UKR) hobusel Vian Stallone, kes lõpetas 14. koha ja skooriga 66,702 %, mis antud konkurentsis ilmselt teda üsnagi rahuldas. Elegantsel ja kergetüüblisel Vian Stallonel oli ehk natuke liigagi palju särtsu sees, kuid olles parasjagu korralikult kontrolli all, näitas hobune kenasid lennukaid liikumisi. Tatiana Dorofeeva (RUS) ratsu Khorovod oli seevastu pigem laisavõitu, kuid paar sai siiski publikult kena aplausi ja midagi otseselt negatiivset esile tuua ei saaks. Nende skooriks kujunes 64,286 %, mis andis 15. koha 17 osaleja seas.

Inna Logutenkova (UKR) hobusel Vian Stallone

Tatiana Dorofeeva (RUS) ja Khorovod

Kahjuks on lubatud 18 paari asemel stardis 17, kuna Kristina Sprehe (GER) Desperados oli hommikul soojenduse ajal ebaregulaarne ja tundus kergelt lonkavat, mistõttu loobuti startimisest ning lääne liiga seekordsed võitjad oma ilusate esitustega show'd ei rikasta. Kindlasti oleksid nemadki olnud pretendendid esikolmikusse.

Reeglite järgi pääsevad vabakavasse kõik, kes sõidavad GP-s välja vähemalt 58 %-lise tulemuse, mis täna ka juhtus. Tiitlivõitja selgub siiski ainult vabakava tulemuste põhjal, seega laupäev on kõigil uus võimalus. Helen Langehanenberg istus pressikonverentsil nagu vana rahu ise ning lausus, et neil on Damon Hilliga kõik kõige paremas korras ja nad võitlevad tiitli eest. "Ma ei oska seda seletada, aga me kuulume justkui kokku. Kui me lähme koos võistlema, siis me läheks nagu koju, nii hea tunne on mul Damoniga."

Gal lisas, et Undecover on viimaks näitamas oma tõelist potentsiaali ning ehkki hobune ei ole veel täiesti lõdvestunud, on ta juba päris hästi kontrollitav. "Ta on selline hobune, kes ise tahab kõike teha, minu asi on teda lihtsalt suunata."

Kõik tulemused leiate siit: http://results.scgvisual.com/2013/goteborg/