Maailmakarika finaalis peeti esimesed osavõistlused, ka Rein Pill ja A Brok alustasid võistlusega

Omahas toimuva maailmakarika finaali raames peeti eile esimesed osavõistlused. Takistussõidus võitis ameeriklane McLain Ward hobusel HH Azur. Rein Pill ja A Brok tegid korraliku soorituse, lõpetades kahe veaga 30 parema seas.

Takistussõit, kus osales 37 sportlast 20 riigist, kujunes oodatult põnevaks. Iirlasest rajameister Alan Wade oli üles pannud 160 cm kõrguste takistustega muljetavaldava raja. Kuigi esmapilgul ei tundunud parkuur ülemõistuse keeruline olevat, siis oli seal siiski põhiliselt üks koht (kahene süsteem veetakistusega), mis paljudele paaridele raskusi valmistas. Nii ei olnud ka puhtaid sõite ülemäära palju. Esimene osavõistlus peeti Tabel C arvestuses ehk sõit käis kiirusele. Ward ja Azur tegid väga kindla sõidu ja võtsid napilt võidu rootslase Henrik von Eckermanni ees, kes võistleb hobusega Mary Lou. Kolmandana lõpetas tiitlikaitsja, švetslane Steve Guerdat hobusel Bianca. Rein Pill ja A Brok tegid korraliku soorituse, lõpetades kahe veaga, mis andis sõidu arvestuses tulemuseks 29. koha. Meie liiga parimana lõpetas ungarlane Gabor Szabó Jr. hobusel Timpex Bolcsesz 18. kohal.

Teine osavõistlus peetakse kohaliku aja järgi juba täna õhtul, kui võistlus toimub ümberhüpetele ja raja kõrguseks on 150 – 160 cm. Võistlejad stardivad pööratud paremisjärjestuses.

Omaha MK finaali tulemused: