Maailmakarika tiitel läks Helen Langehanenbergile ja Damon Hillile

Täna pärastlõunal said maailma koolisõidusõbrad endale uue karikavõitja, kelleks oli võistluste suur favoriit Helen Langehanenberg oma võrratul täkul Damon Hill, kelle poolt produtseeritud 88,286% oli paari uus isiklik rekord. Tiitlikaitsja Adelinde Cornelissen pidi leppima teise kohaga ning Edward Gali ja Undercoveri partnerlus tõi kindla kolmanda koha.

17 paari olid täna tavapäraselt jagatud kahte gruppi, millest esimese lõpus startinud Valentina Truppa (ITA) ja Fixdesign Eremo del Castegno näitasid võrreldes neljapäevase GP-ga palju paremat vormi. Itaallanna teab suurepäraselt, kuidas publikule meeldida ning oma hobuse parimad küljed (piaffee, passaaž, pikendused) esile tuua. Paar tõi tabloole kena tulemuse 79,696 %, mis viis nad kohe võistlust juhtima.

Valentina Truppa (ITA) ja Fixdesign Eremo del Castegno

Valentinale ja Eremole kõige lähemale pääses järgnevatest sõitjatest Patrik Kittel (SWE) Scandicul, kel oli ilmselgelt villand saanud kõikidest jamadest ja madalatest skooridest. Kittel näis väga keskendunud ning alustas kohe võimsalt. Oli näha, et üleeilsest pingest pole enam jälgegi ja Scandic esineb tuntud headuses. Viga ühe tagant jalavahetustes läks neile muidugi kalliks maksma, kuid skoor 78,393% pani saali rõõmustama ja Patriku näole ilmus viimaks jälle siiras naeratus.

Patrik Kittel (SWE) ja Watermill Scandic

Startida jäigi veel viimasel viiel paaril, kelle hulgas oli kahtlemata tulevane võitja. Neist esimesena alustasid GP viiendad Isabell Werth (GER) ja Don Johnson, kes esimesena ületasid täna 80% piiri. Nende test oli väärt 80,429 %, mis loomulikult ei olnud võiduks piisav. Selge oli, et tulemas on veel palju kõrgemaid skoore.

Isabell Werth (GER) ja Don Johnson

Oligi järjekord päeva oodatuima paari Langehanenberg – Damon Hill käes. Veatu sooritus pani kohtunikke esimest korda kümneid andma, sealhulgas hindas Poola kohtunikult Wojtek Markowski kõrgeima hinde vääriliseks harmoonia hobuse ja ratsaniku vahel. Kui tabloole ilmus skoor 88,286%, oli selge, et selle ületamiseks tuleb teistel kõvasti tööd teha ning õigepoolest suudab seda praeguse vormi juures ilmselt ainult Adelinde Cornelissen, kelle võitlusvaim on tõesti imetlusväärne.

Helen Langehanenberg ja Damon Hill

Neljapäevane vahest suurim üllataja Tinne Vilhelmson-Silfven (SWE) Don Auriellol oli täna kindlasti samuti väga oodatud esineja. Rootslaste suurimad panused olid täna sellel paaril ning nad ei pidanud tõepoolest pettuma. Efektne Auriello näitas taas esmaklassilisi traavipikendusi, jalavahetusi ja piruette. Kindlasti üks neid paare, keda on alati hea vaadata ja kes esindavad tõelist harmooniat, mida me koolisõidus näha tahame. Tulemusega 82,661% asusid nad võimsale teisele kohale, mis publik oli peaaegu hullumas.

Tinne Vilhelmson-Silfven (SWE) Don Auriellol

Edward Gal (NED) ja Glock's Undercover olid stardis järgmisena. Undercover on tõesti Olümpiamängudega võrreldes tohutult edasi arenenud ning tunduvalt rahulikum ning kontrollitum. Vabakavade meister ning mõistagi maailma üks parimaid koolisõitjaid Edward Gal esines tuntud headuses ning oli meeldiv näha teda taas kõrgeimas konkurentsis. Gal ja Undercover pälvisid samuti mõned kümned, kuid olid oma esituses siiski veel täiusest natuke maas. Parimaks hindasid kohtunikud nende piaffeed ning üleminekuid piaffee ja passaaži vahel, hobuse nõrkuseks peetakse sammu. Edward võlus siiski täna hobusest parima ning sai selle eest preemiaks tulemuse 84,446 %, mis viis nad omakorda teiseks.

Edward Gal ja Glock's Undercover

Viimane sõna jäi öelda kahekordsetel tiitlikaitsjatel Adelinde Cornelissenil (NED) ja Jerich Parzivalil, kes on teatavasti vabakavas väga tugevad. Adelinde võimes end vajalikul hetkel kokku võtta ei kahtle ilmselt keegi ja tänane etteaste tõestas, et seda ta ka järjekordselt tegi. Parzival oli võrreldes GPga justkui äravahetatud ning näitas oma tõelist taset, pakkudes publikule nauditava ning veatu etenduse, teenides ära suure aplausi. Elevuse moment oli kahtlemata õhus, kuid pikalt oodatud skoor 86,214 % lahendas kõik küsimused. Oli sündinud uus võitja – Helen Langehanenberg Damon Hillil.

Vastne karikavõitja ei suutnud oma õnne uskuda ning ütles, et tal läheb paar päeva aega, et see talle päriselt kohale jõuaks. Olles tagasihoidlik ja meeldiv nagu alati, kiitis Helen oma fantastilist hobust ja ütles, et iga kord kui ta arvab, et enam paremini ei saa, teeb Damon veel enam. "Ma ei ole küll veel meie esitust videost vaadanud, kuid tunne oli senistest esitustest parim. Praegu võib öelda, et mu unistus on täitunud, aga eks kohe tuleb uus unistus," sõnas sportlane.

Adelinde kiitis väga oma hobust ning märkis, et armastab väga ka oma uut vabakava, mis ei ole veel nii hästi sisse töötatud kui vana, kuid on juba väga hea.

Edward rõõmustas samuti siiralt oma hobuse üle. "Meil oli suurepärane sõit. Ta muutub järjest enam kindlamaks ja rahulikumaks ning ma saan juba raami rohkem pikendada. Kahjuks ei ole sellist atmosfääri väga kerge harjutada, seega ma pean tulema sellistele võistlustele seda treenima ning võib öelda, et meil oli hea trenn!" ütles sõitja, mille peale kõik naerma puhkesid.

Tinne Vilhelmson-Silfven oli ülevoolavalt õnnelik ja ütles, et 11 aastane ruun Don Auriello hakkab jõudma heasse vormi. "Sõitsime välja suurepärase protsendi ja seda sellises konkurentsis. Ma arvan, et veel mõned sellised võistlused ja ta muutub veelgi paremaks."

Vabakava peakohtunik Gustaf Svalling (SWE) leidis, et kuigi protsendivahed olid täna selged, ei tähenda, et keegi esiviisikus oleks kuidagi kehvem sportlane. "Väga palju oleneb hobusest, mõnele on antud natuke rohkem. Näiteks Damon Hillil on lihtsalt kõik olemas, samas kui Undercoveri puhul peab rohkem vaeva nägema sammuga ja Parzivali puhul tagaosa hõivatuse ning lõdvestatusega. Kõiki ratsanikke oli täna fantastiline hinnata ning nad on suured staarid. 5 hobust skooris üle 80% ja meil on rõõm panna kümneid. Enne Edwardi ja Toto ilmumist see nii lihtne ei olnud, kuid nüüd on ees uued standardid."

"Jah, tänage selle eest kõik mind," naljatas seepeale Gal.

Inna Logutenkova ja Vian Stallone

Meie liiga sõitjatest tegi üsna hea soorituse Inna Logutenkova (UKR), kes kogus Vian Stallone'il 68,625% ning näitas oma elu kümnenda GP sõidu kohta väga ilusat taset. Tatiana Dorofeeva (RUS) ja Khorovod lõpetasid viimasena tulemusega 63,393%.

Tulemused leiate: http://results.scgvisual.com/2013/goteborg/r12.html