Maailmakuulus sugutäkk Carthago Z suri 26-aastasena

Edukat Holsteini tõugu takistussõiduhobust Carthago Z peetakse üheks maailma mõjuvõimsamaks täkuks sporthobuste aretuses. Tänaseks on tema 73 poega aktiivselt kasutusel hobuste aretuses üle maailma ning tal on registreeritud üle 900 järglase. Zangersheide kasvandus avaldab sügavat kahetsust, et hobuse genoomi ei lubatud säilitada.

Ehkki Zangersheide kasvandus püüdles aastaid selle poole, et hobuse geneetilist materjali kloonimise tarbeks säilitada, kuid piiratud nägemus Holsteini tõuraamatus takistas sel juhtumast ning nüüd on täkk igaveseks kaotatud. Zangersheide kasvandus avaldab sügavat pettumust ja kahetsust, kuna nahkkoe proovi võtmine on tegelikult üliväike protseduur, mis ei nõua ka suurt investeeringut. Rakke on võimalik hoida kümneid aastaid, enne kui kasutada kloonimist.

Noorhobuste ülevaatusel pälvis Carthago Z vabahüpete hindeks 9.5 ja hüppeandekuse hindeks 10, mis on teatavasti kõrgeim võimalik hinne. Ühes hollandi tipptakistussõitja Jos Lansinkiga, (kes täna esindab Belgiat), võistles ta nii Atlanta kui Sydney Olümpiamängudel, 15-l Rahvuste Karikal (võites nii Aachenis, Rotterdamis kui ka La Baule'is) ning mõistagi võitis arvukalt Grand Prix-sid.

Valge täkk pärineb kuulsast Capitol I-st, kelle põlvnemises ei ole ebatüüpiliselt holsteini takistussõiduhobustele Cor de la Bryère'i verd, kuid see-eest on temasse panuse andnud kaks suurepärast täisverelist Cottage Son xx ja Manometer xx ning mõjuvõimas anglo-araablane Ramzes. Oma viimased eluaastad veetis täkk Saksamaal Föhri nimelisel saarel.