Maailmameistrid hollandlased jäid võitmatuks ka Rahvuste Karika finaalis Barcelonas

Eile hilisõhtul viidi Barcelonas prožektorite valgel läbi tänavuse Furusiyya FEI Nations Cup lõppvaatus, kus Rahvuste Karika võitja selgitasid ühevoorulises parkuuris kaheksa parimana kvalifitseerunud koondist. Madalmaad suutsid korrata on neljapäevast sooritust ja lõpetada ainukese nulliga ka suures finaalis.

Barcelonas eile üles seatud rada vastas igati Rahvuste Karika finaalile, oli väga suur, lai ja tehniline. Enamuse takistuste kõrguseks oli 160 cm, viimase okseri laiuseks 160 cm juures oli kaks meetrit. Sellest tulenevalt tuli esimest nulli oodata esimese sõitjatevooru viimase sportlaseni. Esimesena suutis seda tänavune kahekordne maailmameister Jeroen Dubbeldam talle Normandias võidu toonud hobusega Zenith. Sellega heitsid hollandlased konkurentdele tõsiselt kinda.

Teises sõitjate voorus tuli esmalt nulliga Kanada sõitja Tiffany Foster hobusega Tripple X III, tema tulemust kordas Maikel van der Vleuten hobusega VDL Groep Verdi Tn N.O.P. tuues sel moel Hollandile juba teise nulli, mis tõstis nende žansse üldvõidule oluliselt. Van der Vleuten tõusis ka individiuaalselt preemiasaajate hulka. Nimelt oli Longines pannud välja eriauhinna summas 200 000 eurot sportlastele, kes läbivad vigadeta nii neljapäevase kui laupäevase sõidu. Tuntud hollandlane täitis selle normi esimesena.

Lisaks kahele nullile oli samale tulemusele ülilähedal Brasiilia teine sõitja Pedro Veniss hobusega Quabri de L`Isle, kelle tulemuseks jäi üks karistuspunkt ületatud normiaja eest. Kolmandas sõitjatevoorus tuli nulle juba rohkem ja see lõi seisud põnevamaks. Liidrite hulka tõusnud Kanada Ben Asselin ja Makaroy tulid neljaga, kuid vigadeta lõpetasid Rootsi Malin Baryard-Johnssin hobusega H&M Tornesch, sakslaste Daniel Deusser hobusega Cornet d`Amour ja noor britt Spencer Roe hobusega Wonder Why. Lisaks tuli ühe punktiga finaalis Belgiat esindanud Zangersheide kasvanduse peretütar Judy-Ann Melchior hobusega As Cold as Ice Z. Üks null oli siiski veel ja sellega sai hakkama selle vooru viimasena startinud hollandlane Jur Vrieling hobusega VDL Bubalu. Hollandlased olid võitnud tiitli ja 500 000 eurot auhinnaraha, sest kolm tulemust läheb arvesse ja kolm nulli oli käes, kusjuures selle tulemuseni ei olnud võimalik jõuda enam ühelgi teisel koondisel!

Viimane sõitjatevoor pidi selgitama kohad pärast võitjaid. Hävisid brasiillased, kes asusid enne nende ühe legendaarseima sõitja Rodrigo Pessoa ja Statuse starti kolmandal positsioonil. Paraku lõpetas Pessoa suisa 13 karistuspunktiga ning Brasiilia pidi leppima kaheksanda kohaga. Hävisid ka britid ja sakslased. Esimeste eest sõitnud ülikogenud Michael Whitaker ja Cassionato lõpetasid üheksa punktiga, sakslaste ankrumees Ludger Beerbaum ja Chiara 222 neljaga. Suurbritannia ja Saksamaa kogusid võrdselt 12 karistuspunkti.

Hea tulemuse tegid aga kanadalased ja rootslased. Kanada ankrumeheks oli Eric Lamaze hobusega Zigali, kellega oli neljapäeval lõpetatud kaheksa punktiga. Pekingi olümpiavõitja näitas seekord külma närvi ja ei eksinud. Kanada koondtulemuseks jäi neli ning kindel teine koht. Rootslaste ankrumeheks oli Ludger Beerbaumi tallis töötav Henrik von Eckermann, kes startis hobusega Cantinero. Null neiltki ning Rootsi võis tähistada kaheksa karistuspunktiga teenitud kolmandat kohta.

Kolm esimest nimetasime. Neljandal kohal lõpetas Belgia koondis 9 karistuspunktiga. 12 punkti kogsid Saksamaa ja Suurbritannia. Kui tavapäraselt jäävad Rahvuste Karikas võistkonnad võrdsete karistuspunktide korral kohti jagama, siis finaali eritingimusena võrreldakse sel puhul ka aegu. Aegade võrdluses jäi peale Saksamaa ja nelie viies, brittidele kuues koht. Seitsmendana lõpetasid itaallased, kaheksandana brasiillasd.

Nullisõitjate 200 000 jagunes nelja sportlase vahel. Lisaks Maikel van der Vleutenile suutsid seda veel Daniel Deusser, Jur Vrieling ja Henrik von Eckermann. Topeltnulli läks proovima ka viimasena starti asunud Londoni olümpia hõbepaar Gerco Schröder ja Glocks`s London N.O.P., kelle tulemus võistkondlikult enam tähtsust ei omanud. Pärast ühte mahaajamist Schröder katkestas, mis oli loogiline samm.

Barcelonas peetud suurvõistluse tulemustega saate tutvuda aadressil http://www.longinestiming.com/Competition?id=000209010010FFFFFFFFFFFFFFFFFFFF&sport=EQ&year=2014