Madden ja Maher nädalavahetuse suured võitjad

Ben Maher ja Explosion W. Foto: Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel sai kaasa elada ja silma peal hoida mitmel kõrgetasemelisel takistussõiduvõistlusel, millest enim olid tähelepanu keskpunktis Roomas toimunud Global Champions etapid ning Kanadas Galgarys Spruce Meadows Masters raames aset leidnud Rolex Grand Prix, mis on osa Rolex Grand Slam sarjast. LGCT Grand Prix’ võitis Itaalia pealinnas teist aastat järjest Ben Maher (Explosion W), Galgarys domineeris Beezie Madden hobusel Darry Lou.

Ben Maher ja Explosion W pidurdamatus hoos

Global Champions võistlussari jätkus möödunud nädalalõpul Roomas, kus toimusid nii Longines Global Champions Touri kui ka Global Champions League’i sõidud.

LGCT GP polnud kindlasti kergemate killast. Kui 35 alustanud paarist sai tulemuse kirja 27 ning nendest puhtaid kogunes vaid neli, oli selge, et Uliano Vezzani ehitatud rada ei jätnud ruumi eksimusteks. Ümberhüppeid alustanud Marlon Modolo Zanotelli ja VDL Edgar M läbisid lühendatud raja kiirelt ja puhtalt, saades ajaks 39,20 sekundit. Järgmisena startinud Ben Maher ja Explosion W näitasid neile iseloomuliku tempokat minekut ning jõudsid vigadeta finšisse, peatades stopperi 38,76 sekundi peal, mis viis nad liidriks. Ka aastakümneid tipus püsinud Ludger Beerbaumil õnnestusid Cool Feelinguga kõik pöörded, kuid seekord sellest võiduks ei piisanud ning leppida tuli kolmanda kohaga Zanotelli järel. Itaallaste lootused olid kindlasti Luca Marziani ja Tokyo du Soleil’ peal, kes tulid starti viimasena, aga kolm mahaajamist ei lubanud enamat neljandast kohast.

Marlon Modolo Zanotelli & VDL Edgar M. Foto: Stefano Grasso
Ludger Beerbaum ja Cool Feeling. Foto: Stefano Grasso

Võidukas Maher sõnas, et Rooma võistlus on tal viimased kaks aastat eriti edukas olnud ning Explosionile pidavat sealne areen väga meeldima. Prahas toimuva LGCT Super Grand Prix pääsme lunastas Marlon Modolo Zanotelli, sest Maher oli selle kindlustanud endale juba Cascais etapil.

Hiljutise EMi hõbe- ja pronksmedalist on haaranud enda kätte ka üldarvestuse liidripositsiooni 277 punktiga, mis muudab viimased kaks etappi äärmiselt põnevaks. Pieter Devos on liidrist maas 11 punktiga ning Daniel Deusser 18 punktiga.

Global Champions League kujunes võidukaks Prague Lions meeskonnale (Gerco Schröder ja Marco Kutscher), kes lõpetasid kokkuvõttes viie karistuspunktiga. Nii teise koha omanik Madrid In Motion (Mark McAuley ja Eduardo Alvarez Aznar) kui ka Hamburg Giants (Simon Delestre, ja Bart Bles) oleks mõlemad võinud võita, jättes ühe lati peale, kuid kaheksa karistuspunkti lükkasid nad poodiumi madalamatele astmetele.

Üldarvestuses on seis äärmiselt pingeline, kui London Knights juhib vaid ühepunktise eduga St Tropez Pirates’i ees. 277 punktiga hoiab kolmandat kohta Miami Celtics.

Võistlussari suundub järgmisena St Tropez’sse, kus peetakse hooaja eelviimased etapid.

Kõik Rooma tulemused leiate siit!

Beezie Madden alustas oma teekonda Rolex Grand Slam sarjas

Nädalavahetuse teine suurvõistlus toimus teisel pool Atlandi ookeani, kui Kanadas läksid 48 sportlaspaari püüdma ihaldatud Rolex Grand Prix võitu. Kahevooruline ja 3 000 000 Kanada dollari suuruse auhinnafondiga CP International kujunes maailma edetabeli kuuenda koha omaniku Beezie Maddeni ja 11 aastase täku Darry Lou tähelennuks.

Kaheteistkümnest teise vooru jõudnud ratsanikust kaheksa olid läbinud esimese vooru puhtalt ning Madden oli see, kes lisas oma kontole vaid ühe karistuspunkti ületatud aja eest. Ühtegi topeltnulli keegi kirja ei saanud ning seega kuulus teine koht Rowan Willisele (Blue Movie, kahe vooru peale neli karistuspunkti) ning kolmas koht Max Kühnerile (Chardonnay 79, kahe vooru kokkuvõttes viis karistuspunkti).

Maddenil on võimalus jätkata teekonda Rolex Grand Slam tiitlini detsembris CHI Geneva nimelisel võistlusel.

Kõik Spruce Meadows Masters tulemused leiate siit!