Madis Morna ja Abba II Finnderby kuuendad, Soome meister Janna Jensen

Pikki aastaid rahvusvahelise võistluse kavasse kuulunud legendaarne Ypäjäl peetav Finnderby viidi tänavu läbi rahvuslikul tasandil, eestlastest osales Madis Morna, kes kõpetas hobusega Abba II kõrgel kuuendal kohal.

Tänavuse Finnderby takistuste kõrguseks oli 135 cm, osales 22 võistluspaari. Vigadeta õnnestus derby-rada läbida vaid ühel sportlasel, kelleks oli sel moel võidu teeninud Essi Horttanainen hobusega Amerante. Viimane muide on Soome ostetud Eestist, aastaid tagasi võistles temaga Heiki Vatsel. Madis Morna ja Abba II seevastu lõpetasid kaheksa karistuspunktiga, mis andis neile auhinnalise kuuenda koha. Morna osales veel hobusega Lipowano, kellega kahjuks lõpetada ei õnnestunud. Finnderby lõpetas 12 paari alustanud 22-st.

Sama võistluse raames selgitati ka Soome meister takistussõidus. Kolmest osavõistlusest väljus võitjana Janna Jensen, kes võistles hobusega Calbay. Hõbemedali pälvis Soome meistrivõistlustel Marina Ehrnrooth hobusega Valdina ja pronksi Susanna Rautanen hobusega Zia Haida. Soome meistrivõistluste esimesel osavõistlustel läbiti Tabel C rada kõrgusel 140 cm, teine ja kolmas osavõistlus peeti kõrgusel 145 cm.

Kõik Finnderby raames peetud võistluse tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/9935