Madis Morna võitis Alexela World Cupi, loe tema muljeid sõidust

Pühapäeval oli kavas kolm rahvusvahelist klassi. Päevale tegid alguse ratsutajad põneva 135cm accumulaator sõiduga Cramo auhindadele, mis tähendas, et viimaseks takistuseks sai valida, kas tavalise lattaia või jokkeri. Jokkeri kõrguseks hinnati 145cm. Sõitu võit läks Soome Petra Heikkinenile ja Hurbyle. Parima tulemuse eestlastest tegi Hanno Ellermann hobusega Quintano Gramina.

Päeva teises klassis tuli lõpuks ära kauaoodatud võit Eestile. Kultuuriministeeriumi auhindadele toimunud 140cm, klassi võitis Gunnar Klettenberg oma hobusel Jolanda. Publik oli tõeliselt vaimustunud ja elas autasustamisel Gunnarile kaasa. Siiamaani polnud Gunnar oma võistlusega rahul, kuid see võit aitas olukorda parandada ja tõi talle isegi naeratuse suhu.

Päeva ja ilmselt kogu võistluse oodatuim ja ägedamaid hetki oli World Cup. Peale üheksat aastat tuli sõidu võit jälle Eestisse. Sellega said hakkama Madis Morna ja Herbert. Küsisime Madiselt raja rasketest kohtadest ja sellest, et milline hobune on Herbert.

„Herbertiga on vahest raske paremast jalast pöörata tõkkele, eriti kui tõke on suur või näiteks kolmene süsteem. Nagu täna oli peale kolmest süsteemi kohe järgi kitsas okser paremast jalast. Eelmine aasta mul läks sellepärast 145cm sõit kehvasti, sest seal tuli nurga tagant järsku üks tõke ja Herbert ei saanud sel hetkel täpselt aru, et kuhu ta pidi minema ja mis ta täpselt pidi tegema. Seekord õnnestus kõik üllatavalt hästi, isegi, et paremast pöördest oli palju tõkkeid. Ei olnud minule kõige lihtsam rada aga eks see pani ka pingutama rohkem.

Madis Morna ja Herbert põhisõidus okserit ületamas / Autor: Anett Jaadla

Herbert on super, ta on maailma kõige rahulikum hobune ja talle meeldib kõndida nagu tigu. Kui läheme maastikule, siis kodust ära ta kõnnib rõõmsa sammuga aga nii, kui pöörame otsa ringi on ta nagu tigu mingil põhjusel. Spordis on ta väga arukas ja mõnes mõttes väga ettevaatlik hobune. Herbertil on nii palju julgust, jõudu ja tahet teha oma tööd.

Madis Morna ja Herbert tunnevad üksteist hästi. Nende koostöö algas, kui Herbert oli 5-aastane. Kahe nädala pärast leiab neid Helsinki Horse Showl sõitmas viite tärni.

Soovime neile edu ja palju palju õnne võidu puhul!