Madrid In Motion võidukas GCL Super Cup finaalis

Vasakult Valkesnswaard United, Madrid In Motion ja Paris Panthers. Ees seisab võitjatiimi omanik. Foto: Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel leidsid Prahas esmakordselt aset Global Champions play-off’id, mille oluliseimateks sõitudeks olid Longines Global Champions Tour (LGCT) Super Grand Prix ja Global Champions League (GCL) Super Cup. Kui LGCT Super Grand Prix’st sai juba räägitud, siis pühapäeval toimus teinegi oluline võistlusklass, milleks oli GCL Super Cup. Finaal kujunes edukaks Madrid In Motion meeskonnale (Marc Houtzager, Maikel van der Vleuten ja Eduardo Alvarez Aznar).

Et jõuda GCL Super Cup finaali, mille auhinnafondiks oli 6 400 000€, tuli kolmeliikmelistel tiimidel enne edukalt lõpetada nii veerand- kui ka poolfinaalis, mis toimusid vastavalt neljapäeval ja reedel. Hooaja neli parimat võistkonda (London Knights, Valkenswaard United, Miami Celtics ja Rome Gladiators) veerandfinaalis startima ei pidanud ning said otsejoones poolfinaali. Veerandfinaalis asus võistlustulle seega 12 meeskonda 16st, kes võitlesid koha nimel esikaheksas, mis annaks neile edasipääsu poolfinaali. Dramaatlises veerandfinaalis osutus nelja karistuspunktiga parimaks Paris Panthers (Yuri Mansur, Gregory Wathelet ja Darragh Kenny). Poolfinaalis, kus oli taaskord stardis 12 meeskonda, sõeluti välja kuus parimat, kes said pääsme finaalvõistlusele. 12st võistkonnast lõpetas ainsa puhta lehega Madrid In Motion (Marc Houtzager, Maikel van der Vleuten ja Eduardo Alvarez Aznar), mis andis neile ka esikoha.

GCL sõidud ei jäänud visuaalsete lahenduste poolest LGCT Super Grand Prix’le alla. Foto: Stefano Grasso

Finaal oli sarnaselt eelnenud sõitudele dramaatiline ja äärmiselt tasavägine. Õhtu šokk tuli hooaega valitsenud London Knights meeskonnalt (Olivier Philippaerts, Ben Maher ja Martin Fuchs), kui Maher ja Explosion W võistlusest välja langesid, mis kukutas omakorda terve tiimi. Sama juhtus ka Montreal Diamonds’iga (Danielle Goldstein, Jos Verlooy ja Harrie Smolders), kus Jos Verlooy ja Igori ebaõnnestunud sõit langetas nad konkurentsist ka suures pildis. Rajad polnud kergemate killast, mida tõestas tõsiasi, et vaid Valkenswaard Unitedi Bertram Allen ja Harley vd Bisschop suutsid läbida kahevoorulise sõidu mõlemad voorud vigadeta.

Bertram Allen ja Harley vd Bisschop. Foto: Stefano Grasso

Nii Madrid In Motion kui ka Paris Panthers näitasid kõikide osavõistluste vältel väga stabiilset minekut, kuid finaalis jäi neist kahest peale Madrid In Motion. Houtzager, Vleuten ja Aznar hüppasid seal teises voorus vaid ühe karistuspunktiga aja eest ning koos esimese vooru mahajamistega oli nende tulemuseks kokku 11 karistuspunkti, mis andis neile esikoha. Teisel kohal maandus terve sarja vältel peaasjalikult esikolmiku kohti kogunud Valkenswaard United (Alberto Zorzi, Bertram Allen, Marcus Ehning), kes lõpetas 17 karistuspunktiga. Kolmas koht kuulus Paris Panthers tiimile, kus Yuri Mansuri ratsuks oli muide Ibelle, kes hüppas teises voorus vaid ühe karistuspunktiga, mis oli meeskonna tolle õhtu parim tulemus.

Madrid In Motioni üks liikmetest Maikel van der Vleuten ja kogenud Verdi TN. Foto: Stefano Grasso
Ibelle ASK Yuri Mansuriga sadulas. Foto: Stefano Grasso

Suure pinge all häid tulemusi teinud sportlased olid kõik võistlusega väga rahul, sõnades, et midagi sellist pole varem tehtud ning nad on rahul, et saavad sellest osa saada. Võistlussarja looja Jan Tops andis ka vihje, et uuel aastal toimub sarja raames juba 20 etappi ning samuti on uusi tulijaid, kellest hetkel on ametlikult avaldatud Stockholm ja Montreal. Jääme ootama, mida suursugune võistlussari uuel aastal pakkuda suudab!

Kõik Praha tulemused leiate siit