Madridi MK-etapi võit Marcus Ehningule

Marcus Ehning ja Pret A Tout. Foto: FEI/Thomas Reiner.

IFEMA Arenale kogunenud publik sai möödnud nädalavahetuselt nautida tipptasemel takistussõitu, kui maailma paremikku sai näha mõõtu võtmas Madridi MK-etapil. Parimana väljus võistlustulest Marcus Ehning hobusega Pret A Tout.

38 sportlast asusid pühapäeva lõunal 160 cm kõrguse parkuuri starti. Rajameister Javier Trenor oli üles pannud 12 tõkkest koosneva raja, kus peaaegu iga takistust ühendas täpselt välja mõõdetud vahe. Kitsas normiaeg jättis ümberhüpetelt eemale kolm sportlast, samas kui üheksa paari jõudsid puhaste paberitega finišisse.

Ümberhüpetel neljandana startinud Ehning on tuntud oma kiiruse poolest ja Pret A Tout ei vedanud teda alt. Paar lõpetas sõidu ajaga 43,30 sekundit, mida ei õnnestnud kellelgi püüda. Christian Ahlmann ja oma esimese MK-sõidu hüpanud Dominator 2000 Z jõudsid üsna lähedale, lõpetades teisena ajaga 43,53 sekundit ning kolmandaks platseerus Pieter Devos hobusel Espoir.

Christian Ahlmann ja Dominator 2000 Z. Foto: FEI/Thomas Reiner.
Pieter Devos ja Espoir. Foto: FEI/Thomas Reiner.

Devos võttis üle ka üldarvestuse liidrikoha, olles nüüd kogunud 55 punkti ning juba kindlustanud koha Omahas toimuvas finaalis. Steve Guerdat hoiab teist kohta 47 punktiga ning Scott Brash on kolmas 35 punktiga.

MK-sari ei kiirusta aga veel Hispaaniast lahkuma, kui järgmisel nädalavahetusel toimub etapp La Corunas.