Madridi takistussõidu MK-etapil olid parimad Marcus Ehning ja Comme Il Faut

Lääne-Euroopa MK-etapid takistussõidus on jõudnud Hispaaniasse, kus pühapäeval Madrid Horse Week nime kandva võistluse raames jätkus sakslaste võidukäik. Seekord võttis MK-etapivõidu Marcus Ehning hobusega Comme Il Faut, üldarvestuse liidriks tõusis Kevin Staut.

Hispaanlasest rajameister Javier Trenor oli võistlejatele Madridis üles seadnud 12 takistusest koosneva parkuuri, kus olid traditsiooniliselt ühed ümberhüpped ja tõkked kõrgusel kuni 160 cm’it. Järjekorras kuuenda MK-etapivõidu nimel asus võistlema sarnaselt Stuttgardiga 40 võistluspaari. Rada näis osutavat seekord rohkem väljakutseid kui nädal tagasi ning see peegeldus ka ümberhüpetele jõudnute arvus. Probleemseimaks osutus eelviimane kahene süsteem, mis asus nurgas pöörde peal. Nimetatud takistusel eksisid enamus karistuspunktidega lõpetanud sportlasi.

Kui eelmisel etapil tuli põhiparkuurist puhaste paberitega läbi 19 sõitjat, siis Madridis suutsid seda 9 võistluspaari. Nende hulka kuulusid näiteks Scott Brash, Ludger Beerbaum, Denis Lynch kui ka ümberhüpetel alati kiireid sõite tegev Marcus Ehning. Kohalikke sõitjaid, keda oli sõidus kokku 6 ja kellest 4 olid Rio OM’i koondise liikmed, kodupubliku kahjuks ümberhüpetele ei jõudnud.

Ümberhüppeid alustas Rootsit esindav Henrick von Eckermann, kes Mary Lou 194’ga võttis kaasa ühe lati. Temale järgenund Tobias Meyer lõpetas 16 karistuspunktiga ja Gregory Wathelet samuti 4 karistuspunktiga. Ümberhüpete esimene puhas sooritus tuli Ludger Beerbaumilt ja Casellolt, kes platseerusid oma tulemusega lõpuks neljandale kohale. Peale Beerbaumi startinud Kevin Staut näitas Araniga kiiremat aega, mida asus püüdma omakorda Lorenzo de Luca, kes sai kirja siiski ühe mahaajamise. Järgmisena oli stardis Marcus Ehning, kes on juba tuntud kiire ümberhüppajana. Seekord läks 11-aastase täku Comme Il Faut’iga kõik õnneks. Enne viimast hüpet tehti võimatuna näiv pööre, mis andis lõpliku aja 43.56 sek, millega mindi juhtima. Tulla oli veel jäänud Scott Brashil Hello M’Lady’ga ning Denis Lynchil All Star 5’ga, kuid kumbki neist enam kiiremat tulemust välja sõita ei suutnud ning esikolmik oli selgunud: esimene Ehning, teine Staut ja kolmas Brash.

Ehning oli pressikonverentsil Comme üle väga uhke, öeldes, et ta on imeline hobune, kes on väga nutikas ning ta jäi tema sooritusega ümberhüpetel väga rahule, hoolimata sellest, et pidi kasutama plaan B’d. Seoses MK-finaali jõudmisega on sakslane rahulik: „Mul on piisavalt häid hobuseid ja teen sel aastal veel kaks etappi kaasa. Eesmärk on finaali saada, aga pinget peal ei ole.“

Peale kuuendat etappi on üldarvestuse seis järgmine: juhib Kevin Staut 53 punktiga, talle järgneb Romain Duguet 43 punktiga, kelle kannul on omakorda Steve Guerdat 42 punktiga. Järgmine MK-etapp leiab aset jällegi Hispaanias, 11. detsembril La Corunas.

Madridi MK-etapi tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2016/1268/html/en/longinestiming/resultlist_15.html

Susanna Liis Ole