Madriidis asusid juhtima Prantsusmaa ja Oliver Guillon

Täna said Hispaania pealinnas Madriidis avalöögi tänavused takistussõidu Euroopa Meistrivõistlused. Esimesel päeval oli kavas parkuur kõrgusel 150 cm Tabel C põhimõttel. Avavõistlus peeti nii võistkondadele kui individiuaalvõistlejatele.

Parima ajaga asus EM-i juhtima Rolex Rankingus 44-l positsioonil asuv 39aastane prantslane Oliver Guillon hobusel Lord de Theize. Guillon andis oma panuse kogu Prantsusmaa võistkonnale, kes sarnaselt Guilloniga on pärast esimest osavõistlust liidripositsioonil. Prantsusmaad esindavad lisaks võistluse liidrile veel Kevin Staut, Michel Robert ja Penelope Leprevorst. Võistkondlikult on teine Saksamaa, kolmas Rootsi. Vahed on väikesed ja kogu võistlus alles ees.

Individiuaalselt järgnevad Guillonile austerlane Stefan Eder hobusel Chilli van Dijk, kel 0.54 karistuspunkti, ja šveitslane Beat Mändli hobusel Louis 0.63 karistuspunktiga. Meie lähim osalev naaber, venelane Arseny Shpakovski lõpetas hobusel Tibor P 67 osaleja seas 56-l kohal, jätkates 10.47 karistuspunktiga. Mainigem siinkohal, et Tabel C järgi võitnud sportlane jätkab null karistuspunktiga, järgnevate kaotus sekundites on konverteeritud karistuspunktideks.

Homme algab EM-i teine osavõistlus, milleks on kahevooruline parkuur kõrgusel 160 cm. Kaks vooru peetakse erinevatel päevadel ehk homme ja ülehomme. Selle parkuuri järgselt selgub võistkondlik paremusjärjestus, individiuaalne võitja pannakse paika pühapäeval, mil finaalsõiduna kavas jällegi kahevooruline parkuur kõrgusel 160 cm. Seekord läbitakse mõlemad voorud samal päeval.

Madriid EM-i tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2011/ec-jumping/ .