Mägi, Pill ja Kender võistlesid Lahtis

Möödunud nädalavahetusel võistlesid lisaks poniratsanikele Soomes ka takistussõitjad Margit Mägi, Katrin Pill ja Kullo Kender, kes tegid mitmeid tublisid sooritusi.

Lahtis toimunud võistluse esimesel päeval ehk laupäeval tegid Katrin Pill ja Roos puhta sõidu 110 cm kõrguses avatud klassis, mis andis 7. koha 19 osaleja seas.

120 cm-ses avatud klassis võtsid eestlased järjest kohad 8.-10ndani. Veatu soorituse tegid nii Katrin Pill Roosil ja Adolfil kui ka Margit Mägi Artasel. Võistlejaid oli selles parkuuris kokku 41. Kõrgusel 130 tulid mõlemal aga eksimused ning poodiumile ei pääsetud.

Pühapäeval seevastu saavutasid Mägi ja Artas 130 cm parkuuris kolmanda koha, kogudes ümberhüpetel 4 kp. Pill ja Adolf eksisid ümberhüpetel kaks korda, jäädes nii lõpp-protokollis viiendaks, mis aga ei olnud enam auhinnaline koht; võistlejaid oli selles klassis 16.

Kõrgusel 120 cm said Katrin Pill ja Adolf 1 kp ületatud normiaja eest, tulles selle tulemusega kuuendaks, mis ei olnud kahjuks samuti auhinnaline koht.

Mõlemal päeval tegi Margit Mägi veatud sooritused 5aastaste hobuste klassis (110 ja 115 cm) täkul Hugh Grant de Muze, jagades nii esikohta mitmete paaridega, kuna sõidud toimusid puhtusele. Laupäevases sõidus oli noore Candice’iga "puhas" ka Kullo Kender. Challenge MB-ga sõidud kõrgusel 120 ja 130 Kenderil ei õnnestunud ning neid paar ei lõpetanud.

Tulemustega on kahjuks nii, et Soome IT-süsteem KIPA ei suuda kuidagi eestlaste kohti kuvada. Probleemiks olevat see, et nad ei ole süsteemi registreeritud. Sellegi poolest võib tähelepanelikult uurides leida meie sportlaste kohad, kuna need numbrid on nimelt protokollis vahele jäetud: https://kipa.ratsastus.fi/modules/system/stdreq.aspx?P=2&VID=default&SID=278107113615090&A=open%3asrlui%3ac2%3a%3a7103%3aESTE&S=2&C=28545