Maher ja Shanghai Swans särasid Prahas

Foto: Stefano Grasso

Tippratsanikud, 12 millionit eurot auhinnaraha ning suurejooneline võistlus – Global Champions play off’id pakkusid pealtvaatajatele kõike ning tõid Prahasse kokku maailma absoluutse paremiku. Möödunud nädalavahetusel jagati välja kaks olulist tiitlit – LGCT Super Grand Prix ning GCL Super Cup karikad.

Uskumatud Ben Maher ja Explosion W

1,25 millioni euro suuruse auhinnafondiga LGCT Super Grand Prix leidis O2 areenil aset laupäeva õhtupoolikul. Kahevoorulise parkuuri starti tulid toimunud hooaja 18 parimat sportlast, kes olid kas etapivõitjad või teise/kolmanda koha omanikud.

Uliano Vezzani esimese vooru rada nõudis julgust, vilumust ja ülimat täpsust, kui parkuuris tuli teha 16 hüpet. Esimene puhas sooritus tuli kolmandana startinud prantslaselt Julien Epaillard’ilt (Virtuose Champeix), millele järgnesid peatselt järjestikku Ben Maheri (Explosion W) ja Daniel Deusseri (Scuderia 1918 Tobago Z) veatud sõidud. Teises ratsanike blokis suutsid kõik latid peale jätta Caspar 213 Dani G. Waldmaniga sadulas ning Balou du Reventon, seljas Darragh Kenny. Viimane aga sai kirja ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest.

Ben Maher & Explosion W. Foto: Stefano Grasso
Daniel Deusser & Scruderia 1918 Tobago Z. Foto: Stefano Grasso

Teises voorus tegid fantastilise puhta sõidu valitsevad Euroopa meistrid Martin Fuchs ja Clooney 51, kui esimese vooru neljale karistuspunktile ei lisandunud teisest ühtegi ning kiire aeg viis nad liidriteks. Kenny ja Balou taaskord keskendusid puhtale sooritusele, lõpetades taas vaid aja eest saadud karistuspunktiga, mis viis nemad tabeli etteotsa. Waldman, Epaillard ja Deusser ei suutnud teisel korral vigu vältida ning kukkusid edetabelis allapoole. Viimasena startinud Ben Maher ja Explosion said lubada endale vaid ühte karistuspunkti, et võtta kindel võit. Tõke tõkke haaval jõuti finišile lähemale ning kui viimane okser oli ületatud, sai nende esikoht kindlaks. Fenomenaalsel paaril on seljataga üliedukas hooaeg ning võit oli väljateenitud.

Darragh Kenny & Balou du Reventon. Foto: Stefano Grasso
Martin Fuchs & Clooney 51. Foto: Stefano Grasso

“Täna [laupäeva õhtul – toim.] sai näha imelist sporti maailma parimate hobuste ja ratsanikega. Sama imeline on see tunne võita siin selle hobusega. Inimesed minu ümber teevad selle võimalikuks,” sõnas õnnelik võitja pressikonverentsil.

We still can’t get over how incredible last night was 🤩

Posted by Longines Global Champions Tour on Pühapäev, 24. november 2019

GCL pakkus närvikõdi viimaste hetkedeni

Tiimide süsteemil põhinev sari on alati toonud endaga rohkelt emotsioone ja Praha polnud kindlasti erand. Võistlejad andsid endast parima, et jõuda 6,4 millioni euro suuruse auhinnafondiga finaali ning õnnestus see täpselt kuuel tiimil.

Palju draamat pakkus poolfinaal, kus langes konkuentsist mitu hooaja jooksul head minekut näidanud meeskonda. Nii üldvõitjad London Knights kui ka Miami Celtics ja St Tropez Pirates pidid võidumõtted peast pühkima, kui suured skoorid jätsid nad finaali ukse taha.

Shanghai Swans (Peder Fredricson, Pius Schwizer ja Daniel Deusser) oli seekord tiim, kes väljus võistlustulest parimana, saades kahevoorulise parkuuri peale kokkuvõttes kirja 12 karistuspunkti. Deusser ja Jasmien vd Bisschop hüppasid mõlemad voorud puhtalt, Fredricsonil (H&M Christian K) said vea esimesest voorust ning Schwizer (Cortney Cox) kaks viga teisest.

Võidukas Shanghai Swans meeskond. Foto: Stefano Grasso
Daniel Deusser & Jasmin vd Bisschop. Foto: Stefano Grasso

Monaco Aces (Laura Kraut, Jos Verlooy ja Julien Epaillard) tõusis tuhast ja peale keskpäraseid tulemusi veerand- ja poolfinaalis lõpetas tiim kõrgel teisel kohal. Parima tulemuse siin tegi Jos Verlooy Igoriga, kui maha tulid vaid üks tõke teises voorus.

Monaco Aces. Foto: Stefano Grasso

Eelmise aasta võitja Madrid in Motion (Mark McAuley, Maikel van der Vleuten ja Eduardo Alvarez Aznar) olid taas poodiumil, kuid seekord madalaimal astmel, kui vaid 3 karistuspunkti jäi neid eraldama teisest kohast. Nii van der Vleuten (Dana Blue) kui ka Aznar (Rokfeller de Pleville Bois Margot) said kirja vähim vigu, kui lõpetasid mõlemad kahe vooru kokkuvõttes nelja karistuspunktiga.

Eduardo Alvarez Aznar & Rokfeller de Pleville Bois Margot. Foto: Stefano Grasso

Daniel Deusser and Jasmien vd Bisschop helping the Shanghai Swans win the GCL Super Cup

Now this is how to be cool under pressure…Daniel Deusser and Jasmien vd Bisschop jumped a foot-perfect double clear to help the Shanghai Swans win the GCL Super Cup 2019!

Posted by Global Champions League on Pühapäev, 24. november 2019

Kõik Praha tulemused leiate siit!