Maher tegi Madridis kübaratriki, London Knights taaskord GCL etapi parim

Ben Maher & Explosion W. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Madrid võõrustas sel nädalavahetusel Longines Global Champions Tour’i (LGCT) ja Global Champions League’i (GCL) neljandat etappi. Hispaania pealinnas peetud võistlus osutus äärmiselt edukaks Ben Maherile, kes võitis nii LGCT Grand Prix, sellele eelnenud kvalifikatsioonisõidu kui ka London Knights koosseisus (lisaks veel Nicola Philippaerts ja Emily Moffitt) GCL etapi.

Laupäeva õhtupoolikul peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 35 sportlast. Nagu eelpool mainitud, tuli 155/160 cm kõrgusel peetud parkuuri võitjaks Ben Maher ja vaid 9-aastane Explosion W, kellega näidati head minekut ka paar nädalat tagasi Shanghai etapil. Maher näitas aga kõrgemat klassi, kui ta juhtis vaid loetud tunnid hiljem Grand Prix’s Explosioni 10 ümberhüppaja seas taaskord puhtalt ja kõige kiiremini finišisse. Madridis juhtus ka harvaesinev nähtus, kui Nicola Phillipaerts (H&M Harley vd Bisschop) ja Eduardo Alvarez Aznar (Rokfeller de Pleville Bois Margot) said kirja täpselt sama aja, mis tähendas neile jagatud teist kohta. Veel neli paari lõpetasid topeltnulliga: Pieter Devos (Espoir), Scott Brash (Ursula XII), Pedro Veniss (Quabri de L Isle) ja Marc Houtzager (Sterrehof’s Calimero).

LGCT Grand Prix poodium. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Ben Maher, kes kvalifitseerus võiduga Prahas toimuvale Longines Global Champions Super Grand Prix’sse, sõnas, et Explosion on alati olnud hea hobune, kuid sel aastal on ta eriti edukat minekut näidanud. „Tal on hea iseloom ja ta tõesti naudib oma tööd,“ lisas võitja.

Ben Maher and Explosion win LGCT Grand Prix of Madrid

Unbeliveable. Have you ever seen a 9 year old horse win a LGCT Grand Prix like this? Just wow Ben Maher, you and Explosion W take our breath away!

Posted by Longines Global Champions Tour on 5. mai 2018. a.

Üldarvestuse liidrina jätkab Scott Brash, kes kogus GP viienda kohaga väärtuslikke punkte, mida tal on nüüdseks kogutud 131, mis annab talle arvestatava edumaa teist kohta hoidva kaasmaalase Ben Maheri ees, kellel on 103 punkti. Kolmandat kohta hoiab Edwina Tops-Alexander 100 punktiga.

Scott Brash ei lase üldarvestuse liidrikohta käest. Foto: LGCT/Stefano Grasso

GCL etapil kordas Shanghais saadud etapivõitu London Knights (Ben Maher, Nicola Phillipaerts ja Emily Moffit), kes lõpetas kokkuvõttes vaid esimesest osavõistlusest kogutud nelja karistuspunktiga. Teise koha võitles välja Rome Gladiators (Abdel Said, Laura Kraut ja Lorenzo De Luca), kes lisasid esimese päeva neljale karistuspunktile teisel päeval ühe ületatud aja eest, mis tegi nende lõpptulemuseks viis karistuspunkti. Poodiumile mahtus veel ka Shanghai Swans (Pedro Veniss ja Daniel Deusser), kes ei suutnud kahjuks teisel päeval oma esimese päeva puhast lehte korrata ning lõpetasid kokkuvõttes kahe mahaajamisega.

Võidukas London Knights meeskond. Foto: GCL/Stefano Grasso

Üldarvestuse liidriks on nüüd tõusnud London Knights meeskond 92 punktiga, jättes seljataha Valkenswaard United’i 76 ja Berlin Eagles’i 65 punktiga.

Nüüd suunduvad LGCT ja GCL edasi Saksamaale Hamburgi, kus võistlus leiab aset juba järgmisel nädalavahetusel.

Kõik Madrid tulemused leiate siit