Maheri Global Champions hooaeg sai imelise lõpu New Yorgis

Ben Maher ja Explosion W, taustal paistmas New Yorgi siluett. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Aasta läbi kestnud Global Champions hooaeg jõudis möödunud nädalavahetusel lõpule, kui esimest korda leidis võistlus aset New Yorgis Governors Island’il. Ben Maher kordas oma eelmise hooaja tulemust, kui võttis LGCT Grand Prix’ esikoha, sarja üldvõidu ning London Knights kooseisus (koos Martin Fuchsiga) samuti GCL etapivõidu ja üldvõidu. Selle kõigeni aitas ta loomulikult ei keegi muu kui 10-aastane Explosion W, kellega võeti augustis Rotterdamis toimunud EM’il individuaalne hõbe- ja meeskondlik pronksmedal.

Devos’i närvid jäid seekord Maheri omadele alla

Briti sportlase teine järjestikune üldvõit polnud enne viimast etappi, võrreldes eelmise aastaga, sugugi kindel. Belglane Pieter Devos ja Maher olid terve hooaja jooksul kassi-hiire mängu mänginud. Heitlus New Yorgis tõotas tulla põnev ja teadmine, et tegelikult oli omajagu šansse ka Saksamaa koondislasel Daniel Deusseril tegi toimuva veelgi kaasahaaravamaks.

Pieter Devos ja Claire Z. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Uliano Vezzani ei hoidnud ennast USA suurima elanike arvuga linnas tagasi ning ehitas GP jaoks ka suure raja, kus samuti ei puudnud tehnilisuse aspekt. Kui võistlusklassi alguses tundus olukord päris nutune ja 12 karistuspunkti oli pigem edukas sooritus, siis lõpuks kogunes puhtaid sõite kokku seitse. Latte pudenes ühtlaselt üle terve raja, kuid enim tehti vigu Longines’i kolmesel süsteemil, kahesel süsteemil ja sellele eelnenud okseril ning viimasel okser-latted sirgel. Kui nii Maher kui Devos tulid vigadeta lõpuni, kruviti pinge veel omakorda üles. Palju ei jäänud puudu, et Daniel Deusser (Killer Queen VDM), oleks nendega ümberhüpetel ühinenud, kuid viimasel lattaial saadud neli karistuspunkti kustutas sel korral tema lootused ning saagiks jäi üldarvestuse kolmas koht.

Ümberhüppeid alustanud Alberto Zorzi ja Ulane de Coquerie panid kohe hooga minema ning jõudes vigadeta finišisse, oli kindel, et võiduks on vaja endast anda kõik ja mitte karvavõrdki vähem. Nende sooritus andis neile lõpuks neljanda koha. Järgmisena startinud Marcus Ehning on teadupärast ümberhüpetel ülikiire ning tema kogenud partner Cornado NRW toimis justkui kellavärk. Aeg üle poole sekundi kiirem kui Zorzil ja liidirpositsioon tema. Pieter Devos (Claire Z) teadis, et kiireid sõite on tagantpoolt veel tulemas ning üritas sekundeid säästa nii kuis suutis. Valearvestus süsteemi hüppamisel maksis aga kurjalt kätte ning võidulootus oli koos sellega kadunud. Nii Malin Baryard-Johnsson (H&M Indiana) kui ka Marc Houtzager (Sterrehof’s Dante) liikusid mõlemad tempokalt, kuid mitte piisavalt, et ohustada Ehningu juhtimist.

Marcus Ehning ja Cornado NRW. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Kõigi silmad olid Ben Maheril ja Poden Farms’ile kuuluval fantastilisel 10-aastasel ruunal Explosion W‘l. Maher näitas raudseid närve ja Explosion plahvatuslikku kiirust ning aeg 34,08 sekundit oli poole sekundi jagu kiirem hetkeliidrist. Kui viimasena startinud Martin Fuchs ja The Sinner said kirja aja 34,95 oli selge, et Ben Maher on taaskord võitnud nii Grand Prix’ kui 2019. aasta hooaja üldarvestuse.

Martin Fuchs ja The Sinner. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Õnnelik võitja sõnas pressikonverentsil, et teadis New Yorki tulles, kui raske tal olema saab teist järjestikust võitu vormistada. “Milline hobune – ta (Explosion W) on imeline. Ta mõistab mind, ma mõistan teda, meil on tugev side ja on rõõm teha sellist sporti,” lausus sportlane, tuues loomulikult välja ka teised hobused ja tiimi, kes ta sel hooajal võidule aitasid.

Ben Maheri groom, Explosion W ja Ben Maher autasustamisel. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Kuigi ametlikule hooajale on kriips alla tõmmatud, siis Praha play-off’id on veel tulekul. LGCT Super Grand Prix’sse on kvalifitseerunud 18 sportlast 18 etapilt ja viimase kuldse pileti sai endale Marcus Ehning (Ben Maher oli Prahasse kvalifitseerunud juba varasemal etapil).

Fuchs ja Maher vormistasid London Knights’ile järjekordsed võidud

Vahetult enne LGCT GP’d sai lõpplahenduse GCL hooaeg, mille üldarvestuse liidrid vahetusid hooaja jooksul pidevalt. PInge püsis ka siin õhus viimase takistuse ületamiseni ning taaskord sai näha London Knights meeskonda poodiumi kõrgeimal astmel nii etapi kui ka hooaja arvestuses.

Võidukad Martin Fuchs (Clooney 51) ja Ben Maher (Explosion W). Foto: GCL/Stefano Grasso

London Knights (Martin Fuchs ja Ben Maher) läks teisele osavõistlusele vastu puhta lehega, millele ei lisandunud midagi ka teisest osavõistlusest. Nende suurim konkurent, St Tropez Pirates (Pieter Devos ja Dani G. Waldman) ei suutnud teisel päeval vigu vältida, kaotades sellega üldvõidu. Madrid in Motion (Eduardo Alvarez Aznar, Michael G Duffy ja Maikel van der Vleuten) lõpetas üldarvestuse kolmandana.

Üldarvestuse esikolmik. Foto: GCL/Stefano Grasso

Sõidu arvestuses tõusis kaheksandalt kohalt teiseks Paris Panthers (Harrie Smolders ja Darragh Kenny) ning poodiumile mahtus ka Prague Lions (Niels Bruynseels, Marc Houtzager ja Marco Kutcher), kes lõpetasid sarnaselt Panthers tiimile kaheksa karistuspunktiga.

Praha play-off’is lähevad omavahel vastamisi 16 parimat tiimi 18’st ning heitlus tõotab tulla äärmiselt põnev.

Kõik New Yorgi tulemused leiad siit!