Maikel van der Vleuten parim La Coruna MK-etapil

Maikel van der Vleuten ja Beauville Z. Foto: Manuel Queimadelos / FEI

Pärast nädalast pausi sai taas jälgida tipptasemel ratsanike mõõduvõttu Hispaanias, kui koguneti võistlema La Coruna’sse. MK-etapi võidu sai kirja hollandlane Maikel van der Vleuten ümberhüpete noorima hobuse Beauville Z’ga.

40 sportlast asusid pühapäeva õhtul 160 cm kõrguse parkuuri starti. Rajameister Santiago Varela üles ehitatud raja lõpetas puhtalt tervelt 13 paari, kes suundusid edasi ümberhüpetele.

Ümberhüpetel seitsmendana startinud van der Vleuten ja Beauville Z näitasid väga sujuvat liikumist terve raja vältel ning koos kiirusega kombineeritult edestasid nad teise koha omanikku Emanuel Gaudianot ja Chalou’d enam kui poole sekundiga. Belglased Pieter Clemens (Quintini) ja nooruke Zoe Conter (Davidoff de Lassus) võtsid vastavalt kolmanda ning neljanda koha ja viiendana lõpetas Marc Houtzager (Sterrehof’s Dante). Kokku sõitsid topeltnulli välja üheksa sportlast.

Hoolimata Hispaanias mitte võistlemisest juhib Pieter Devos jätkuvalt üldarvestuse edetabelit 55 punktiga. Teiselt kohalt leiame Steve Guerdat’ 47 punktiga ning kolmandaks tõusis Emanuel Gaudiano, kelle kontol 43 silma.

Järgmine etapp toimub juba sel nädalavahetusel London Olympia raames Suurbritannias.