Maikel van der Vleuten võitis Londoni MK-etapi hobusega VDL Groep Sapphire

Laupäeval Londoni Olympia areenil peetud Lääne-Euroopa MK liiga etapi võitis noor Madalmaade takistussõitja Maikel van der Vleuten hobusel VDL Groep Sapphire B, jõudes sellega samale pulgale oma isa Eric`ga, kes võitis samas aastal 2009.

Longines FEI World Cup, nagu on ametlik Lääne-Euroopa liiga nimetus, Londoni etapil hoiti täismaja ees pinevust üleval ümberhüpete lõpuni. Juhtus jällegi see, mis tihti – viimasena, üheteistkümnendana, ümberhüpetel startinud paar võttis võidu. Maikel van der Vleuten suutis hobusega VDL Groep Sapphire B edestada seni liidrikohta hoidnud Francoys Mathy juuniori ja hobust Polinska des Isles Belgiast viie sajandikuga. Brittide au hoidis üleval kolmandana lõpetanud Daniel Neilson hobusel Varo M. Neilsonile oli tänavune muide esimene kord osaleda Olympia areeni võistlusel. Brittide tähed Scott Brash, Michel Whitaker ja Peter Charles pääsesid küll ümberhüpetele, kuid eksisid seal kõik ühel takistusel, pidades leppima kahvatumate kohtadega.

Maikel van der Vleutenile oli Londoni võit MK-etappidelt esmakordne. "Siin on super atmosfär, lahe koht võitmiseks," ütles ta hiljem pressikonverentsil, "Selles võistlusklassis käis kõik nii kiiresti ning õnneks minu Hollandi kolleegid aitasid mind ja ütlesid, mida ümberhüpetel tegema peab." Oma 14-aastase mära kohta lisas Maikel, et ta on alati julge ning ettevaatlik, ta muutub vaatamata vanusele endiselt üha paremaks ja teeb alati kõik, et sooritus oleks vigadeta.

Londoni võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/857/857zeitplanENG.htm .