Maiken Lepiste tegi Soomes väga hea tulemuse ning treenis ühtlasi noorhobuste MM-iks

Koolisõitja Maiken Lepiste võistles möödunud nädalavahetusel Soomes Hyvinkääl Riders Inn võistlusel 5 aastaste noorhobuste klassis, kus saavutas suures konkurentsis Famous Reinaga 69,200 % ja Funfun HB-ga 81,800%. 6.-10. augustini Verdenis noorhobuste MM-il võistlev Lepiste läks enda sõnul tegelikult Soome treenima ja suurvõistluseks valmistuma, kuid sai ootamatult suure lisakogemuse kohalikult võistluselt.

Maiken võistles oma mõlema hobusega **** Riders Inn võistlusel 5a hobuste klassis, kus saavutas 19 paari seas teise (Funfun HB) ja seitsmenda koha (Famous Reina). Võistluse olemus oli just selline, mis andis hea võimaluse MM-iks harjutamiseks, kuna väljak oli ümbritsetud eri müügitelkide, söögikohtade ja hulgalise rahvamassiga.

„Olin väga rõõmus, et sellisele võistlusele olime otsustanud minna. Hobused said suurepärase kogemuse. Väga paljudel oli probleeme platsile saamise, seal olemise ja ära saamisega. Minu mõlemad hobused käitusid väga kenasti ja said võistlusolukorraga kenasti hakkama. See oli just see, mida oli vaja enne MM-i, et saada juurde kogemusi ja enesekindlust,“ selgitab sportlane.

„Algselt läksin üldse treenima Soome meistri "Nipsu" Eeva-Maria Porthan-Broddelli juurde. Nipsu on väga suure kogemuste pagasiga sõitja. Mul on au olnud Taanis sõita tema treenitud GP hobust. Just selletõttu hakkasid mind huvitama tema tegemised. Õnneks on meil ühine tutvusrindkond ja saigi nii planeeritud, et meid võeti Soomes kenasti vastu. Sain treenerilt täpselt need näpunäited, mida vajasin, ning kuna samale ajale sattus kõnealune võistlus, otsustasime seal startida.

Üritus oli väga hea korraldusega. Meid võeti väga kenasti vastu ja oldi rõõmsad, et võistlus nö. rahvusvahelise meki külge sai. Tegu on uue tallikompleksiga, kus põhitegevusalaks on takistussõit. Tallikompleks ise on väga moderne, nii väli- kui ka siseväljak on kaetud lumivalge kvartsliivaga. Võistlused toimusid kahel väljakul, kus võisteldi eri klassides. Soojendus peeti suures ja avaras maneezis, mis oli samuti jaotatud kaheks.

Famous Reinaga astusin võistlustulle kuuendana. Soojendus sujus kenasti, samuti võistlus ise. Kahjuks oli hobune treeningutest väsinud , mida kogenud kohtunik Osmo Metsälä ka märkas. Muus osas kiitis ta tema treenitust, liikumisi, tasakaalu ja ülajoont. Funfun HB-ga startisin 15ndana. Kohtunikud kiitsid väga hobuse lennukust liikumistel, head tasakaalu, treenitust. Kiirustasin ise galopis ja kaotasin seal pisut hindeid. Meie tulemuseks kokku tuli 81,800% ja II koht. Olime üliõnnelikud. Teame nüüd, et heal päeval saab hindeid veelgi parandada ja see annab MM-i eel lisaenergiat.

Kindlasti tahan tänada Nipsut heade nõuannate eest, oma fantastilist meeskonda, kes minuga iga võistlus kaasas käivad ning igati nõu ja jõuga abiks on, oma armsat õpilast Svetlana Belovat, ning oma sponsorit AS Dimelat, kes hoolitseb minu hobuste hea väljanägemise eest.“

Võistluse tulemused: http://online.equipe.com/en/class_sections/166952/results