Malmös alustati täna hommikul Euroopa Meistrivõistlustega kolmevõistluses

Skandinaavia võõrustab tänavu populaarseimate ratsaspordialade Euroopa Meistrivõistluseid. Kui möödunud pühapäeval lõppesid Taanis takistus- ja koolisõidu tiitlivõistlused, siis tänasest pühapäevani selgitatakse Lõuna-Rootsis Malmös Euroopa parimaid kolmevõistluses.

Sarnaselt hommikuses uudises kajastatud paarisrakendite MM-i koolisõidus, nii ka kolmevõistluse EM-il on koolisõit jagatud kahele võistluspäevale. Tiitlit asub Malmös jahtima 61 Euroopa parimat kolmevõistlejad, kelle esimeseks alaks olevale koolisõidule järgneb laupäeval kross ning pühapäeval paneb lõpliku paremusjärjestuse paika takistussõit. Kolmevõistluse Euroopa Meistrivõistluste tase vastab klassikalisele pikale kolmele tärnile – CCI3*. Krossi pikkuseks on 6 km, hüpete arvuks 40 ja minimaalseks tempoks 570 m/min. Malmös on esindatud 15 riiki, kellest 10 osalevad võistkondlikus arvestuses.

Kes on favoriidid? Alatine küsimus ja nagu teame, on ennustamine tänamatu töö. Rootslased elavad muidugi aktiivselt kaasa oma mulluse Londoni Olümpiamängude medalistile Sara Algotsson-Ostholtile, kes asub starti hobusel Reality 39. Kindlasti peavad kõik arvestama alati tugevate sakslastega, kelle ridade tuntuimad nimed on Malmös Ingrid Klimke ja tiitlikaitsja, 2011.a. Euroopa Meister, Michael Jung. Starti asub ka mitmekordne HSBC eliittuuri võitja britt William Fox-Bitt, kes muide tegi oma EM debüüdi juba 20 aastat tagasi, ja endine kahekordne Euroopa Meister prantslane Nicolas Touzaint.

Malmös toimuva kohta püüame oma lugejatele tuua operatiivset infot, Hobumaailmal on kohapeal mitmeid kontaktisikuid. Malmö meitrivõistluste kodulehekülje leiate aadressilt http://malmoeventing.com/ .