Marco Kutscher tegi Longines Masters ajalugu, võites teise mittejärjestikuse etapi

Möödunud nädalavahetusel peeti Hong Kongis Longines Masters sarja kolmas osavõistlus, millel suutis sakslane Marco Kutscher hobusega Van Gogh korrata Los Angelesi etapil saavutatud Grand Prix võitu.

Maailma reitingus hetkel 18. positsioonil paiknev Kutscher oli võidujärgsel pressikonverentsil rõõmasameelne ja viskas nalja, et on nüüd Hong Kongi miljonär. Väitel on tõepõhi all, sest takistussõitja auhinnarahadeks oli veidi enam kui 3 mlj. hong kongi dollarit. Meile tuntumates valuutades rääkides teenis Kutscher GP võidu eest 165 000 ühendriikide dollarit ning lisasks teise, kuid mitte järjestikuse, Grand Prix võidu eest Longines'i poolt välja pandud preemia 250 000 eurot.

Marco Kutscher oli terve eelmise nädala võidelnud külmetushaigusega, kuid suutis end otsustavaks päevaks tõsiselt kokku võtta. Olles läbinud esimese vooru kiireima ajaga, läks sakslane teise vooru starti viimasena, kui liidriks oli prantslane Kevin Staut hobusega For Joy van`t Zorvliet HDC. "Tundsin küll teatud närvilisust, kuid olen elus ennegi sellises situatsioonis olnud ning kogemused aitasid mind," mainis võitja. Kutcher ja Van Gogh tegid Stautist üle sekundi kiirema aja ning võtsid sel moel võidu. Kolmandana lõpetas itallane Emanuelo Gaudiano hobusega Caspar 232. Kaks vooru läbisid vigadeta seitse võistluspaari.

Laupäeva õhtul oli Hong Kongis kavas teine oluline sõit – Longines Speed Challenge. Tuletame lugejatele meelde, et tegemist on Tabel C põhimõttel peetava parkuuriga, kus erandkorras annab üks maha-ajamine kaks karistussekundit, kõrguseks on 145cm. Tolle sõidu parima tulemuse saavutas noor iirlane Bertram Allen hobusega Quiet Easy 4, jättes teisele kohale Briti legendi John Whitakeri hobusega Lord of Arabi, kui kolmanda koha saavutas šveitslane Pius Schwizer hobusega Balou Rubin R.

Hea tulemusega lahkus Hong Kongist ka meie põhjanaaber Anna-Julia Kontio, kes hobusega Pacific des Essarts oli teine reedeses 150cm sõidus ja lõpetas Grand Prix auhinnalisel 12. kohal.

Hong Kong Longines Mastersi tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1135/html/en/longinestiming/index.html