Margareth Eikner teeb EM-il esimese stardi juba homme

Margareth Eikner ja I Love You. Foto: erakogu

Käesoleval nädalal peetakse Prantsusmaal Fontainebleau’s kolme olümpiaala –  takistussõidu, koolisõidu ja kolmevõistluse – Euroopa meistrivõistlused lastele, juunioridele ja noortele. Juunioride takistussõidu EM-il teeb oma debüüdi Margareth Eikner hobusel I Love You Ter Putte.

Margareth on võistlustules juba homme ning tema eesmärk on pääseda pühapäeval toimuvasse finaali. Noore ratsaniku sõnul on tema ettevalmistused EM-ks on sujunud edukalt. „Aasta alguses tundus suurvõistlusel osalemine veidi kahtlane, kuna sain möödunud aasta lõpus uue hobuse I Love You. Kuigi alguses oli raske temaga head klappi saada, hakkas paari kuuga siis kõik ülesmäge minema. Olen võistelnud juunioride GP-l, aga ettevalmistuses on olnud väga olulisel kohal CSI2* 140 GP-d, kuna nende raskusaste on võrreldes juunioride klassi sõitudega oluliselt kõrgem,“ ütles Margareth.

Viimane võistlus I Love Youga ei sujunud sportlase enda sõnul just kõige edukamalt, kui Kronenbergi CSI2* võistlusel tuli GP-s sisse kaks viga. Siiski näitas hobune head vormi ja ratsanikul oli veel paar nädalat aega oma oskusi lihvida.

Margarethi sõnul on I Love You hobune, kellele ei meeldi pikalt boksis püsida. Ta tahab palju liikuda, seega käib ta päevas vähemalt 2-3 korda väljas. Ratsanik ise püüdis vahetult enne EM-i võtta natuke rahulikumalt. „Sõitsin natuke vähem hobuseid kui tavaliselt ning vähendasin oma koormust ka jõusaalis, et võistlusteks piisavalt värske olla.“ Tema eesmärgiks on jõuda pühapäeval toimuvasse finaali. „Tuleb jääda rahulikuks ja sõita I Love Youga nii, nagu olen sõitnud varasemalt. Kindlasti soovin pääseda EM-i finaali. Mu eesmärgiks on teha head sõidud ja vältida vigu, mida olen varasemalt teinud.“

EM-l osaleb kokku 620 ratsanikku ja hobust 30 riigist.
Võistluse kodulehekülg 
Tulemused ja stardijärjekorrad