Margit Lindre ja Riina Rõa võitsid Eesti meistritiitlid rakendispordis

Täna jõudsid Raplamaal Lau külas lõpule Eesti meistrivõistlused rakendispordi hobu- ja ponirakendite klassides. Eilsed liidrid suutsid oma positsioone säilitada ja nii võitis hoburakendite kulla Margit Lindre ning ponirakendite kulla Riina Rõa.

Hoburakenditest startis viimasena liider Lindre (Märjamaa), kellel punktiseis võimaldas hobusega Farda minna niiöelda kindla peale. Seda võistlusekipaaž ka tegi ning kindlustas endale liigseid riske võtmata kuldmedali. Teiseks tõusis aga eilne kolmas Evelyn Piiritalu (Liivimaa), kelle rekendi ees hobune Olli. Eine teine, Urmas Saks (Liivimaa), läbis maratoni pea kaks minutit kiiremini, kui määratud miinimumaeg ning saadud karistuspunktid langetasid ta medalikonkurentsist. Pronksmedalile tõusid Riina Rõa (Vändra) ja hoburakendite klassis võistelnud poni Orpheus.

Hoburakendites pronksi teeninud Rõa võttis aga kulla ponirakendite klassis. Kuigi päeva kiireimad takistuste läbimise ajad välja sõitnud Andrus Kallaste (Pärnumaa) ja Veto tulid üha lähemale, ei piisanud sellest siiski Rõa liidripositsiooni kukutamiseks. Pronksmedal poniklassis kuulus Pille-Riin Reinausile (Märjamaa), kes võistles poniga Harton.