Margit Mägi ja Artas võitsid Šiauliais väikese ringi avasõidu

Täna algas Leedumaal Šiauliai Horse Show, mille raames viiakse läbi Kesk-Euroopa liiga MK-etapp takistussõidus. Võistlusel osaleb arvukalt Eesti takistussõitjaid, kellest säravaima tulemuse saavutas Margit Mägi hobusega Artas väikese ringi avasõidus.

Šiauliai Horse Show avapäeva olulisimaks sõiduks oli kahefaasiline parkuur kõrgusel 140 cm. Rada osutus seltskonnale sedavõrd raskeks, et teise faasi pääses vaid kuus paari ning seal lõpetas karistuspunktideta kaks. Avapäeva põhisõidu võitis Normandias Maailma Ratsaspordi Mängudel osalenud Leedu paar Valdemaras Žukauskas ja Domien. Leedukatele läksid ka kolm järgnevat kohta, kusjuures teine oli Danielius Gutkauskas hobusega Carl, kolmas Kristupas Petraitis talle Tallinnas GP teise koha toonud Lordanoga. Parima eestlasena saavutas Urmas Raag hobusega Piccolina viienda koha. Auhinnale jõudsid meie sportlastest veel nelja karistuspunktiga esimeses faasis kaheksandana Rein Pill ja A Brok ning 11. koha saavutanud Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja.

Urmas Raag ja Piccolina olid tegijad ka 10 cm madalama väikese ringi sõidus, kus saavutasid teise koha. Sellest sõidust tuli aga Eesti päeva säravaim tulemus, kui Margit Mägi ja Artas suutsid Raagi ja Piccolinat edestada ning võtta alavõidu. Auhinnale jõudsid veel seitsmendana Tiit Kivisild ja Corsica, üheteistkümnendana Rein Pill ja Zwingdoc ja kaheteistkümnendana Gunnar Klettenberg ja Traffic.

Rahvusvaheline programma algas noorhobuste parkuuriga, kus neljandana lõpetasid Katrin Pill ja Carlotta. Võidu võtsid Matas Petraitis ja Dylano M. Eestile tõi lisaks 11. ja 12. auhinnalise koha Renek Rosenberg vastavalt hobustega Torpille du Banney ja Helios de Muze.

Enne noorhobuste klassi peeti hommikul kaks rahvusliku taseme võistlust. Kõrgusel 120 cm, kus võitsid leedukas Stasys Jasas ja Santana, jagasid võrdse tulemusega teist kohta leedulanna Raimonda Samušyte ja Piligrimas ning Andres Udeküll ja Calcyl. Neljandal kohal lõpetasid Ketlin Ramjalga ja Qatimini des Vergres Z, kaheksandana Helen-Britt Liidemann ja Catana, kolmateistkümnendat auhinnalist kohta jagas Kertu Klettenberg hobusega Bingo. Kõrgusel 100 cm saavutas ainsa eestlasena auhinnalise koha Kertu Klettenberg, see oli 13. ja hobuseka D. Lady.

Šiauliai Horse Show tulemused ja stardijärjekorrad leiate aadressilt http://lzsf2014.wix.com/siauliaihorseshow. Samalt lehelt on leitav ka otseülekanne, mis küll ilma kommentaarideta ning paraku igal ajahetkel ei toimi.