Maria Kevad koolisõidus

Dina Ellermann ja Donna-Anna Autor: Külli Tedre-Gavrilov

Möödunud laupäeval peeti Pärnumaal Maria talus Talendijahi IV etapp ning noorhobuste sarja II etapp. Avalöögi sai ka EHS-i tõugude karikasari, kus võtsid mõõtu eesti hobused, tori hobused ning araabia  täisverelised hobused. Päeval toimus ka Dina Ellermanni ning Donna-Anna näidistrenn Alla Gladõševa juhendamisel.

Päeva alustasid samm-traav skeemiga 6 last, kellest parim oli Annabel Sohlu (Audruranna RSK) ponil Mortimer, skoorides 70%.

Talendijahi lasteklassi arvestuses oli seekord stardis lausa 16 võistluspaari. Tugevaima sõidu tegi Emeli Pikner (Saare RK) ponil Mon Ter (68,864%), teise koha saavutas Berit Pihlak (Tondi RSK) ponitäkul  Chicolo (68,068%) ning kolmandale kohale tuli Melissa Meigas (Niitvälja RSK) ponil William (67,500%). Lasteklassi arvestuses juhib edetabelit endiselt Karmen Kriis. Poniklassi arvestuses startis ainult 4 võistluspaari, kellest suurima protsendi 68,269%, sõitis välja Berit Pihlak ponil Chicolo. Üldedetabelit juhib selles arvestuses hetkel Maria Mägi.

Berit Pihlak ja Chicolo Autor: Külli Tedre-Gavrilov

Lisaks lastele sõitsid A2 skeemi ka avatud klassi võistlejad ning araabia täisverelised, eesti tõugu ning 4‒6-aastased ja esimest hooaega võistlevad tori tõugu hobused. Avatud klassis startis 10 võistlejat ning selle klassi võitis Marii-Heleen Raidmets (Audruranna RSK) hobusel Gyolieta (68,977%). EHS-i tõugude karikasarja arvestuses oli parim Kaisa Kajo (RK El Awrah ET) araabia hobusel Amuraaž OX sõites välja päeva kõrgeima tulemuse 70,909%. Teise koha saavutas Karin Peks (Pärnumaa RSK) tori hobusel Cumberra (67,386%) ning kolmandale kohale sõitis ennast Fausta Mäe (EHS) tori hobusel Achtung (63,818%).

Kaisa Kajo ja Amuraaž OX Autor: Külli Tedre-Gavrilov

Noorhobuseid oli seekord stardis 5, kellest parima tulemuse tegi Merit Milter (ESHKS) 4- aastase hobusega Edward I Von Seeder (7,36 punkti). Kõrgelt hinnati hobuse sammu ning perspektiivi. Teise koha saavutas Liis Ira (ESHKS) 5-aastasel hobusel Querido (7,18 puntki). Querido sai kõrgeid hindeid galopi ja sammu eest. Kolmanda koha sai Katrin Tinno (Audruranna RSK) 6-aastasel Don Bordeaux’il (7,02 punkti), kelle juures hinnati kõrgelt traavi ja perspektiivi.

LK1 skeemi sõitsid ka avatud klassi sõitjad ning tori ja eesti tõugu hobused. Avatud klassis startis 8 sõitjat, kellest parim oli Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK) hobusel Ilsonne V Bareelhof saavutades 68, 365%. Teise koha saavutas Helena Kaal (Tondi RSK) oma väikese õe ponil Coad Hill Happy, saavutades 67,500%. Kolmandale kohale sõitis ennast Birgit Nurmik (Tondi RSK) Pepperonel (67,019%). Tõugude karikasarja arvestuses oli parim Marii-Heleen Raidmets eesti tõugu hobusel Voore-Rivel, saavutades 64,327%.

Palava ja sääskederohke võistluspäeva lõpetasid 3 avatud klassi sõitjat LR1 skeemiga, kellest parim oli Riin Ingre Saare hobusel Ilsonne V Bareelhof (58,103%).

Võistluste peakohtunik Annike Laving kommenteeris võistlust järgnevalt: “Minu arvates oli kogu see võistlus ikka suur kordaminek, nii palju starte, nii palju ruumi (platsid, tallid jne), super toitlustus. Väga tore oli, et Pärnumaale tuli kaugemalt ka palju võistlejaid. Kuum ilm ja putukad kimbutasid küll nii võistlejaid, pealtvaatajaid kui ka ametnikke, aga korraliku putukatõrje vahendiga sai ka selle väikese murega igati hakkama. Kuna tegu on alles välihooaja algusega ja päev oli päris kuum, siis nii mõnegi võistleja puhul oli näha, et soojendus oli ehk pikaks veninud ja kuumus tegi oma töö. Vahva oli see, et noorte hobuste klassis oli kohal tublid viis ratsanikku ja kõik tegid korraliku soorituse. Nende klass algas 13:30 ja see oli ehk ka kõige palavam hetk päevast, kuid kõik hobused pidasid kenasti vastu. Minu arvates on Maria talu näol tegemist väga hea võistluste korraldamise paigaga. Loodame, et augustis seal toimuv Baltic Dressage League etapp (5-6 aug 2018) õnnestub veel paremini ja toob kohale palju võistlejaid.”

Kõik tulemused leiate ratsanetist.