Maria Mägi jõudis Slovakkias kolmel korral esikolmikusse

Maria Mägi ja Shampagna ning treener Alla.

28.-30. augustini toimunud rahvusvaheline koolisõiduvõistlus Slovakkias möödus meie koolisõitjatele Maria Mägile ja Dina Ellermannile edukalt.

Dina startis Donna Annaga GP ja GPS skeemis, nende parimaks tulemuseks jäi 68,587% GP-s, mis viis nad viiendale kohale. Finalistiga sõitis Dina lühikest GP skeemi ning ka GP vabakava – seal sõitsid nad välja 68,410%.

Maria, kes oli stardis juunioride vanuseklassis, jõudis esikolmikusse koguni kolmel korral. Maria ja Shampagna sõitsid kahes skeemis stabiilselt välja üle 67% ning vabakavas ületasid nad koguni 72% piiri.

Slovakkiasse sõideti, kuna sel aastal kuskile lähemale võistlema lihtsalt ei olnudki väga minna. Oli küll kaks suurepärast CDI-d Eestis, aga soov oli end ka mingil välisvõistlusel proovile panna. Kuna Dina ja Alla olid sinna samuti minemas, saigi plaan teoks, sest koos on alati parem minna. Samuti sobis ajakava hästi, et jõuda kooli alguseks tagasi.

Seekord tuli võistlusteisile kaasa Shampagna, sest just tema on Maria kahest põhihobusest hetkel paremas vormis. Tulemustega jäi kogu tiim rahule, Maria enda sõnul olid tulemused paremad, kui ta arvata ja loota oskas.

Selle aastanumbri sees rohkem kuhugi kaugemale võistlema minna plaanis ei ole, kuid treeningud kahe hobusega (Shampagna ja Ashwan) viiel päeval nädalas muidugi jätkuvad. Siiski on plaanis osaleda sisemeistrivõistlustel ja seda nii juunioride kui noorteklassis. Kui kõik õnnestub, on järgmise aasta sihiks jõuda Juunioride Euroopa meistrivõistlustele.

Maria ja ta ema jagasid võistlustest veel niipalju, et võistluspaigas oli täiesti fantastiline ratsaspordikompleks kahe väga suure maneeži ja paljude väljakute ning tallidega. Väljakutel ja maneežides oli ülihea pinnas, tallid olid väga korralikud ja avarate boksidega. Tegemist oli paigaga, kus treenivad Slovakkia olümpiasportlased, lisaks ratsutamisele ka teistel spordialadel. Huvitavatest faktidest ka veel niipalju, et sellesama võistluse juunioride klassi võitja Shona Benner on 2019. aasta ponide EM 3-kordne pronksmedalist ja 2020. a ponide EM meeskondlik kuld.

Sel nädalal osalevad mõned Eesti koolisõitjad rahvusvahelisel koolisõiduvõistlusel Poolas. Lisaks Dinale (Donna Anna, Finalist) on stardis ka Helena Kaal ja Cassander ning Marii-Heleen Raidmets ja Brend.