Maria Rakendi rahvusvahelised klassid võitsid Eve Haggi ja Riina Rõa

Eve Haggi ja Vairi võitjatena / foto Merje Paalandi Eve Haggi ja Vairi võitjatena / foto Merje Paalandi

Möödunud nädalavahetusel peeti Pärnumaal Maria talus toimuva Hobufestivali Maria Kevad 2018 raames rahvusvaheline rakendispordivõistlus, kus hobuste üherakendites võttis võidu Eve Haggi, ponide üherakendites Riina Rõa, muuhulgas lunastasid Eve Haggi ja Urmas Saks tänavuse üherakendite MM-i pääsemed.

Maria talus startis möödunud nädalavahetusel 14 hobuste ning kaks ponide üherakendite ekipaaži, kohal oli kogu Eesti paremik. Lisaks meie sportlastele olid väljas kutsarid Lätist ja Venemaalt. Hobuste klassis asus võitja Eve Haggi hobusega Vairi liidriks juba koolisõidus, kus sai tulemuseks 56.06 karistuspunkti. Meie sportlastest sõitis MM-i normatiivi tähistavast 65 karistuspunktist paremine veel Urmas Saks hobusega Indekss (59.53), Signe Haggi hobusega Varunessa (60.54) ja Riina Rõa hobusega Dylano (61.77). Just eelnev oligi esinelik pärast koolisõitu. Urmas Saks ja Eve Haggi täitsid MM-i normatiivi teistkorselt ning seega on nemad lunastanud pääsme augusti lõpus Hollandis toimuvale üherakendite MM-ile.

Urmas Saksa tulemus koolisõidus avas talle tee MM-ile / foto Merje Paalandi
Urmas Saksa tulemus koolisõidus avas talle tee MM-ile / foto Merje Paalandi

Koonustes ehk täpsussõidus ning maratonis näitasid oma paremust koolisõidus ebaõnnestunud Venemaa kutsarid, kui koonused võitis Lyudmilla Beshenova ning maratonis oli parim Svetlana Prokhorova. Kokkuvõttes õnnestus Eve Haggil liidrikoht säilitada, seda pea kuue punktise paremusega lätlanna Dace Sture ees, kes oli teine hobusega Callija ning saavutas neljanda koha hobusega Solera. Kolmanda koha tõi Eestile Riina Rõa, viies oli Urmas Saks.

Riina Rõa ja Dylano lõpetasid koondarvestuses kolmandatena / foto Merje Paalandi
Riina Rõa ja Dylano lõpetasid koondarvestuses kolmandatena / foto Merje Paalandi

Eve Haggi sõnas Hobumaailmale, et on üldjoontes Marias saavutatud tulemusega rahul, seda eriti koolisõidu osas: “On hea meel, et vaatamata viperustele täpsussõidus ja maratonis, õnnestus võistlus võita.” Haggi leidis, et Maria võistlus oli heaks testiks hooaja alguses ning saadud kogemuse baasil otsustas ta muuta juba eeloleval nädalavahetusel Leedus Bendoriais toimuvaks CAI3* tasemega võistluse maratoniks, kus pigem võtab vähe pikemaid radade trajektoore, kuid sõidab pisut kiiremas tempos. Väikesed viperused, mida Haggi mainis, oli põgus eksimine maratoni rännakurajal, mis küll õnneks karistuspunkte aja ületamise eest ei toonud ning hetk koonustes, kus tuul tõstis kutsari kübarat, mida ta seejärel parema käega püüdma hakkas ning hobusega kontakti kaotas. Viimasele järgnes trajektoorilt kõrvalekalle ja hetkeline ärev moment, kus ei olnud välistatud ka kutsari vankrist kukkumine. Kuid lõpp hea, kõik hea.

Riina Rõa ja väikeponi Grelli / foto Merje Paalandi
Riina Rõa ja väikeponi Grelli / foto Merje Paalandi

Ponide üherakendites oli Riina Rõa poniga Grelli parem Pille-Riin Reinausist, kes võistles poniga Radar. Rõa võitis koolisõidu ja koonused, Reinaus oli omakorda parem maratonis.

Kõik Maria talus peetud CAI2* tasemega võistluse tulemused leiate https://www.hoefnet.nl/en/kalender-uitslagen-startlijsten/parnumaa-2018/