Maria talus Pärnumaal avatakse peatselt uus ratsamaneež

Pärnumaal Tõstamaa vallas Kõpu külas Maria talus valmis ratsavõistluste korraldamiseks sobilik maneež, siiski ei piirduta maneeži kasutamisel üksnes võistluste ja treeningutega, tulevikus on kavas võõrustada messe, kuid ka kontserte.

Maria talu peremees Enn Rand rääkis, et kolm aastat kestnud ehitus päädis õnneliku lõpuga augusti keskel, kui maneeži kühveldati viimased 40. tonni tasandusliiva: "Üksikettevõtjal on väga raske sellist hoonet püstitada. Siin oligi lisaks omafinantseeringule abiks Pärnu Lahe Partnerluskogu otsustatud Leader programmi raames saadud toetus. Tõsi, viimistlustöid jätkub veel edaspidisekski. Samas peab tunnistama ehitajad OÜ Ardis Ehitusest on teinud väga head tööd. Olen nendega väga rahul."

Kuigi maneež on praegu juba töökorras, käivad treeningudki, toimub ehitise pidulik avamine 21. septembril juba kolmandat korda järjest aset leidva õllefestivali "Oktoobervest" raames. "Soovime siin, Maria talus tutvustada inimestele rohkem nii hobu-, õlle- ja talukultuuri, näidata, kuidas seda kõike saab turismiga ühendada. On ju nii, et hea muusika, hea õlu ja ilusad hobused kuuluvad kokku," rääkis Rand.

Taluperemees lisas, et tänavu on maneeži avaval üritusel esindatud tuntud muusikakollektiivid üle Eesti: "On kolm peaesinejat. Tulevad kohale sellised kollektiivid nagu suupillimuusikat tegev Piccolo Folk Pärnust, Tallinnast tulevad kohale Bierbrauchen und Bratwurst Blechblaser, tänavu võib nautida ka Kukerpille. Osalevad Pärnumaa rahvatantsijad, teised isetegevuslikud kollektiivid."Suure uuendusena võrreldes varasemate festivalidega nimetas Rand seda, et tänavu asetatakse suurt rõhku maa ja peamine hobukultuuri tutvustamisele.

"Näitame Eesti hobusekasvatajate seltsi peetavate tõuraamatute hobuseid. Eesti, tori, trakeeni, eesti raskeveotõugu ja araabia hobuseid. Lisaks osalevad üritusele veisekasvatajaid, demonstreerime kitsi ja lambaid. Loodan, et maneeži pidulik avamine kujuneb pereürituseks nii lihtsalt maaeluhuvilistele, kui ka hobusekasvatajatele."

Raavo Raadik