Maria Talus võitis põhisõidu Maris Suuster, Siim Sinijärv noppis mitmeid auhinnalisi kohti

Mini Cup võitjad Tondilt – vasakult – Heidi Murel, Tess Maimu Dunning ja Reili Aru. Foto: Celin Lannusalu

16.juunil olid Maria Talus võistlustules takistussõitjad. Pühapäevase võistluse raames toimus Fair Play Ponikarika IV etapp ning stardipauk anti ka EHS Karikale. Põhisõidus olid parimad Maris Suuster (Tondi RSK) ja Quansar Z. 115 cm parkuuris noppis lausa nelikvõidu Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK).

Esimesena olid võistlustules Fair Play Ponikarika Väikese Ringi ja Mini Cup’i võistlejad. Mõõtu võeti 65/75 cm puhtus-kiirus parkuuris. Startinud 33 paarist õnnestus rada vigadeta läbida koguni kahekümne kahel. Kiireima ajaga viisid võidu koju Grete Laasnurm (Tondi RSK) poniga Olympia. Teise koha said Tess Maimu Dunning (Tondi RSK) ja Mandel. Kolmandal kohal olid Loore Mets (Pärnumaa RSK) ja Viktooria.

Poniratsanikele mõeldud 75 cm puhtus-kiirus parkuuris olid parimad Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja Kamane.

75 cm avatud klassi parkuuris osales 44 paari. Tihedas konkurentsis noppisid võidu Karita Beilmann (Pärnumaa RSK) ja poni Retro. Teise tulemuse said kirja Grete Laasnurm (Tondi RSK) ja Toonik. Kolmanda positsiooni hõivasid Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja Vapper.

Ponikarika Keskmise Ringi 85/900 cm parkuuri stardis oli viiskümmend seitse paari. Esimese koha said Liis Tishler (Niitvälja RSK) ja Mon Art, kes olid teise koha saanud paarist üle nelja sekundi kiiremad. Teised olid Marisa McCourt (Saaremaa RKS) ja Valli, kolmanda tulemuse teenisid Liisbet Talisoo (Audruranna RSK) ja Hubba Bubba.

Avalöögi sai EHS Karikas. Karikasarja eesmärgiks on väärtustada eesti, tori, trakeeni ja araabia täisverelist hobust ratsaspordis. Julgustada ratsasportlasi ja harrastajaid võistlema. Populariseerida tõuhobuseid ja tutvustada nende aretajaid. Karikasari koosneb kahest etapist ja finaalist. II etapp viiakse läbi Jõgevamaal ja finaal peetakse 15.septembril Säreveres. Parimad selgitatakse kolmel erineval kõrgusel, kus osaletakse erinevates arvestustes.

90 cm sõidus osales nelikümmend viis paari. Parkuuri raames koguti ka EHS Karika punkte eesti tõugu, 4-6 aastaste tori ja trakeeni tõugu hobuste arvestuses. Sõidu võitsid Eva Clemencet (Pärnumaa RSK) ja Tukit. Teisele positsioonile platseerusid Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja Domingo. Kolmanda koha noppisid Keidi Kask (Vändra RSK) ja Prelamee.

Fair Play Ponikarika Suures Ringis startis 17 paari. Kahefaasilises parkuuris oli vigadeta sooritusi vaid neli. Kiireima ajaga viisid võidu koju Paula-Rebeca Pakkanen (SA Tallinna RK) ja Mahdi F. Teise koha said Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja Monsson. Kolmandad olid Marisa McCourt (Saaremaa RK) ja Valli. Hanna Hinsberg (Jakoch RSK) ja Murphy noppisid neljanda koha.

Fair Play Ponikarika Suure Ringi esikolmik. Foto: Celin Lannusalu

Kahefaasilise 105 cm avatud arvestuse võitsid Liis-Marii Hõbemets (Tallinna RSK) ja Nathan Van Turbeek Z. Parkuuri raames koguti jällegi ka EHS Karikasarja paunkte tori ja trakeeni tõugu hobuste arvestuses. Parimad punktid tori tõugu hobuste arvestuses teenisid vigadeta sõiduga viiendal kohal lõpetanud Kirke Stina Karin (Pärnumaa RSK) ja Prominent.

Tõusva raskusega ja jokkeriga 115 cm rajal oli stardis kolmkümmend seitse paari. Puhta töö tegi Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK), võttes nelikvõidu hobustega Leander, Cashmir, Eddy ja Ferdinand A.

Põhisõit toimus kõrgusel 125 cm. Kuna vigadeta sooritusi oli vaid üks siis ümberhüppeid ei toimunud. Võitsid Maris Suuster (Tondi RSK) ja Quansar Z. Teise ja kolmanda koha noppis Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK) hobustega Cashmir ja Eddy.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/7357/tulemused.pdf?1560781216