Marii-Heleen Raidmets ja Rokit näitasid EM-il konkurentsivõimelisust

Marii-Heleen Raidmets ja Rokit, kes ponide Euroopa Meistrivõistluste avasõidus 51 võistleja hulgast 25 parema sekka ei pääsenud, osalesid laupäeval lohutusfinaalis, kus saavutasid 18. koha tulemusega 61,289 %. Sportlase esindajana kohapeal viibinud Marika Vunderi hinnangul oli sõit väga täpne ja nad on kõik Mariiga rahul.

Lohutusfinaalis osales 25 paari, Marii tulemust hinnati ühe kohtuniku poolt 63 protsendiga, keskmiselt 61-62 %-ga ja ühe kohtuniku poolt pisut alla 60%, mis viiski üldtulemuse oodatust veidi allapoole.

"Sõit oli väga ilus, seetõttu lootsime natuke paremat tulemust, kuid loomulikult väga kõrgeid ootuseid meil polnud. Meie eesti hobune oli kõigile omamoodi imetlusobjekt, sest ühtegi teist temasarnast seal ei olnud, kõik olid ikka uhked ja spetsiaalselt spordiks aretatud ponid, kes oma käikudelt ja välimuselt näevad välja nagu väikesed hobused. Seega meile elati päris innukalt kaasa," kommenteeris Vunder.

Lohutusfinaali võitis Laura Frijters ponil Perle Fine Belgiast tulemusega 68.500 %, viimasele kohale tulnud sportlase tulemuseks oli 53.632 %, mis näitab, et Marii püsis oma eesti tõugu hobusel täiesti vapralt konkurentsis.

"Suurim kompliment meie jaoks oli O-kohtunik Katrina Wüsti kiitus Mariile. Ta tuli ise meie juurde ning ütles, et talle meeldib väga, kuidas sportlane teab, mida ta platsil teeb ning et oleme väga hästi valmistunud, lihtsalt antud hobune ei ole suuteline sellises konkurentsis väga tugevat tulemust saavutama," seletas Vunder. "Muidugi ei ole mõtet lootusi kõrgeks seada, kuid selline kogemus annab tohutult palju ja ma soovin, et teisedki ponisõitjad prooviksid rohkem end proovile panna, kui vähegi on võimalust. Sealt õpib väga palju."

Euroopa Meistrivõistluste võistkondliku kulla võitis Saksamaa, teiseks tulid hollandlased, kolmandaks taanlased. Individuaalne kuld läks Grete Linnemannile ponil Cinderella M (76.921%) (GER), hõbe samuti Saksamaale Lena Charlotte Walterscheidt’ile ponil Lord Champion, pronksi võttis hollandi neiu Dana van Lierop ponil Day of Diva.

Küris tegid aga Lierop ja Day of Diva supersoorituse ning saavutasid ponide EM küri läbi aegade rekordtulemuse 80.750 %, kusjuures ühelt kohtunikult saadi koguni 83 %. Hõbedale platseerus samuti kõrge 78.750 protsendiga Lena Charlotte Walterscheidt ponil Lord Champion Saksamaalt, pronksile Jessica Krieg ponil Danilo (78.550 %) (GER).

Võitja sooritust ning artikleid kajastab pildis ja ka videos www.eurodressage.com

Kuigi võistluste kodulehekülg on vigane ja enamusi tulemusi ei ole võimalik vaadata, toome siinkohal ära veelkord selle aadressi http://www.ponyeuropeans2011.com/