Marika Vunder lõpetas Küri neljanda kohaga

Eile öösel Grand Prix programmiga edukalt ühele poole saanud koolisõitjatel tuli end täna kiiresti vormi ajada ning esitada muusikaline vabakava. Üheksa osaleja hulgas tuli Marika Vunder hobusel Orlando P neljandaks.

Teisena startinud Angelique Maasiku ja El Begi Raimond Valgre muusika saatel tantsitud kava tekitas publiku hulgas heameelt ja teenis suure aplausi. Kohtunikelt pälvis etteaste hindeid niiöelda seinast seina, kuid lõpptulemuseks jäi 61,800%.

Marika Vunder ja Orlando P esitasid küllaltki keeruka ülesehitusega kava, mis meeldis kohtunikele veidi rohkem, tulemuseks 63,250% ja neljas koht.

Võistlusejärgsel pressikonverentsil lausus kohtunik Ghislain Fouarge (NED), et eestlaste parim omadus on see, et neil oli siin ilmselgelt mõnus olla ja nad startisid rõõmu ja naeratusega, mis on koolisõidus oluline – näidata välja oma rõõmu ratsutamisest. Samas tunnistas ta, et tema meelest esineb vigu eelkõige baastasemel ning seal tulebki alustuseks teha rohkem tööd.

Küri võitis rootslane Per Sandgaard hobusel Lomumba Havdal, kellega ta on ratsutanud kõigest neli kuud, kuid tema jaoks oli hobune armastus esimesest silmapilgust ning ta loodab temalt palju. Eilne GP võitja rootslane Peter Markne pidi sõidu kahjuks katkestama, kuna tema hobusel Grosso’s Erbe ilmnesid tõsised närviprobleemid ja ta ei tahtnud hobust traumeerida. Eile oli ta koguni plaaninud starti mitte tulla, kuid arvas siiski, et hobusel on neid kogemusi vaja.

Küri võitjad Per Sandgaard ja Lomumba Havdal Rootsist. Foto: Külli Tedre

Jätkame nüüd juba põhisõiduga, milleks on Lääne-Euroopa liiga MK etapp ning anname tulemustest teada sõidu lõppedes. Eestlasi antud sõidus ei osale, seega vaadata saab pingevabalt ning nautida lihtsalt häid etteasteid.