Märjamaa klubi ponisportlased teevad Poolamaal ajalugu

Eile, reedel, alustasid Poolas Tšehhi piiri lähistel Radzionkovi linnas CDIP tasemega turniiri lesimeste ponisportlastena Eesti ratsaspordi ajaloos võistlemist Märjamaa Spordiklubi liikmed Marii-Heleen Raidmets ning Pille-Riin ja Priit Reinaus. Ponisportlastega koos on Poolamaal samasse klubisse kuuluv ja täiskasvanute turniiril osalev Marika Vunder.

Esimesel võistusel võeti mõõtu FEI Pony Team nime kandvas skeemis. Treeneri Krista Raidmetsa sõnul võib sportlaste esimese stardiga rahule jääda, kuigi nagu koolisõidus kipub juhtuma, oli tunda Poola kohtuniku erapoolikust. Selgelt eristusid Poola kohtuniku hinded teistest kohtunikest, kui sõitis kohalik sporlane, hinded ühtlustusid, kui tegemist oli välismaalasega. Parima tulemusega lõpetas esimese päeva Marii-Heleen Raidmets Rokitil, kelle tulemust hinnati 63.241% vääriliseks. Selline tulemus andis üheksanda koha. Võitja, itaallanna Carlotta Marconi ja poni Ferdi Folklores Puccini tulemuseks anti 67.778%. Pille-Riin reinaus ja Onslow lõpetasid tulemusega 60.37%, Priit Reinaus ja Rummu Jüri 59.259%.

Täna oli kavas teine sõit, kus Raidmets ja Rokit saavutasid tulemusega 63.99% kuuenda koha pääsedes selle tulemusega homme toimuvasse Kür-i.

Kohel viibib ka Eesti Ratsaspordi Liidu koolisõidu manager Eva-Maria Vint-Warmington, kelle sõnul võib sarnaselt toimetuse arvamusele meie ponide sooritust lugeda rahuldavaks. Manager näeb võimalust Märjamaa ponide kvalifitseerumiseks tänavustele ponide koolisõidu Euroopa Meistrivõistlustele. Hoiame meie vapratele ponisportlastele pöialt.

Samuti võistlusel osalev Marika Vunder saavutas esimesel võistluspäeval Prix de Saint Georges Frankfurtiga tulemuse 63.237%, Intermediate II skeemis Orlandoga 63.632%. Radzionkowi võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.ham.com.pl/cdi/pl/strona,6,wyniki-cdi.html

Rohkem pilte ja kiirem info Eesti Koolisõidu Facebooki lehelt!