Markus Scharmann pidas taas Eestis takistussõidukliinikut

13-14. oktoobril toimus Ecu tallides Markus Scharmanni takistussõidukliinik. Osalejate sõnul oli see tõeline kvaliteettrenn, mis vääris ka kaugelt kohale sõitmist.

Nagu kevadel lubatud, võttis Markus Scharmann teist korda Eestimaa tee jalge alla ning pidas möödunud nädalavahetusel Ecu tallides taas takistussõidukliinikut. Markus Scharmann töötab Warendorfis asuva Saksa Olümpiakomitee ratsutajate koolituskeskuse peatreenerina. Ta treenib noori hobuseid takistussõidus kuni tasemeni S ja koolisõidus tasemeni M. Tema õpetus esindab uuemat Saksa pedagoogikat ning see meelitas koolitusele kohale suisa 19 ratsapaari. Eelmise kliiniku positiivsed kuuldused olid oma töö teinud ning kaugemad külalised saabusid Tallinnast ja lausa Saaremaalt.

Trennid toimusid kahel päeval. Laupäeval keskenduti ratsutamise põhioskustele, ehk kuidas iga ratsanik saaks oma hobusega parimal viisil harjutusi sooritada. Pühapäev oli pühendatud takistussõidule. Koolituse ajakava läks mõlemal päeval korralikult lõhki, sest trennid algasid juba kell 9 hommikul, kuid algselt igale grupile planeeritud tunnist sai kiiresti poolteist või isegi kaks tundi. „Markus ei taha trenni lihtsalt ära teha, vaid tahab, et nii ratsanik kui hobune saaksid harjutused korralikult sooritatud ning mõistaksid seejuures, mida ja miks nad teevad“ kommenteeris Ecu tallide juht Ivar Arme. Ka osalejad olid rahul, et igaühele pühendati piisavalt aega ja tähelepanu. Õhtuti peale trenne vaadati päeval filmitud videosid Markuse asjalike kommentaaridega. Ratsanikel oli võimalik üle küsida seda, mis trennides segaseks jäi, ning videost täpselt üle vaadata, kus mingi viga tekkis, ning treener hea meelega muudkui selgitas ja selgitas. Juttu jätkus kauemaks ja magama mindi laupäeval näiteks alles poole kahe paiku öösel.

Ka pealtvaatajaid oli kokku tulnud nii Virust kui Võrust. Koolitust oli võimalik jälgida nii maneežis kui teise korruse soojas saalis, kust on hea vaade kogu maneežile. Eriti rahul olid pealtvaatajad sellega, et Markus kasutas mikrofoni, nii et tema juttu oli võimalik ka siseruumides hästi kuulda. Kööginurgas töötas ka kohvik, et kõik kohaletulnud saaksid pika päeva jooksul ennast kosutada. No ja mis oleks sombusel sügispäeval mõnusam kui kuuma koogi ja kohviga mõnusalt professionaalset ratsutamisnõu kuulata.

Ecu tallide omanik Kristina Arme arvates läks koolitus ka seekord korda: „ Markus on suurepärane treener. Ta on meil juba teist korda ja osalejad on väga rahul ning tahavad teda veel näha. Leppisime Markusega kokku, et ta tuleb meile järgmisel kevadel enne välihooaja algust. Tahan omalt poolt tänada Markus Scharmanni, samuti kõiki osalejaid, huvilisi ja abilisi, eriti kokk Ivikat, kes kõik aitasid kursuse õnnestumisele kaasa!“

Laura Breede