Markus Scharmanni koolitus oli kordaminek

19. Ja 20. mail korraldas Nõo Ratsaklubi Ecu Tallides takistussõidukliiniku, mida juhendas Warendorfi peatreener Markus Scharmann. Kliinikul oli 14 erineva tasemega osavõtja hulgas nii ratskooli õpilasi kui erahobuste omanikke, kes kõik käivad ka võistlustel. Uus võimalus sama treeneriga kohtuda on plaanis juba käesoleva aasta sügisel.

„Meil oli eriti efektiivne nädalavahetus, mida keegi sellelt kliinikult oodata ei osanud! Ilm oli ka fantastiline, nagu oleksime Hispaania päikese all olnud!“ räägib Ecu tallide treener Kristina Arme õhinal.

Ta jutustab, et mõlemal päeval oli kavas 6 gruppi ning igas trennigrupis ainult 2-3 ratsapaari. Kõige pikemad trennid kestsid kuni 2 tundi. Scharmann töötas igaühega nii kaua, kui tema meelest oli vajalik. Ta tegi igale ratsapaarile erinevaid harjutusi, mis just konkreetse paari probleemide lahendamiseks sobisid. Paar korda käis ta ka ise hobuse seljas, et ratsanik õpetusest paremini aru saaks.

Harjutust sooritab Genely Mänd hobusel Artist

Koolitus algas laupäeval kell 9 hommikul esimese kahe ratsanikegrupiga ning jätkus pärast lõunasööki treeningutega kuni hilisõhtuni. Kohe pärast seda olid videoanalüüsid, mis lõppesid kell 0.30 öösel! Pühapäevased trennid algasid jälle kell 9.00 ja selle päeva trennide videoanalüüsidega saadi valmis juba kell 21.

„Markus Scharmann on väga täpne ja süveneb iga ratsaniku probleemidesse. Oskab anda head teoreetilist ja praktilist nõu detailides, sest ilma ratsateooria põhiprintsiipide valdamise ja mõistmiseta ei ole võimalik ratsaniku arenemine. Fantastiliselt suureks abiks osavõtjatele oli Scharmanni videoanalüüs meie klubiruumis, mida oli võimalik teha modernse programmi abil“ on Kristina külalistreeneriga igati rahul. Ecu tallide juhataja Ivar Arme lisab, et Markus Scharmann on ka inimesena väga meeldiv ning suurepärane suhtleja, kes ei vaata ülevalt alla ka ratsakooli noorematele õpilastele, vaid võtab vaevaks ennast kõigile isiklikult tutvustada ja kõigiga vestelda.

Takistust ületavad Ann-Inger Kari ja Picacha

Osalejad ja pealtvaatajad olid koolitusest väga vaimustatud ja rahul ning ootavad juba uut võimalust Markuse käe all treenida. „Esialgse kokkuleppe põhjal kohtume temaga taas juba selle aasta septembris või oktoobris“ avaldab Kristina. Neile, kes kartsid et nad selle raha eest piisavalt õpet ei saa, ütleb Markus: "Ma müün kvaliteeti, mitte aega!"

Kristina ja Ivar tänavad südamest kõiki osavõtjaid ja abilisi nii köögis kui platsi peal, kes selle suurepärase kliiniku õnnestumisele kaasa aitasid.

Õpetussõnu saab Angelika Pitman hobusel Herbert

Rohkem fotosid koolitusest aadressil: http://fotoalbum.ee/photos/angelo4ek96/sets/1285101

Laura Breede