Mart Sander Aarma jaoks on uus aasta hästi alanud

Mart Sander Aarma pühapäevasel autasustamisel.

Juba pikka aega tagasi kodumaa tolmu jalgelt pühkinud ning Euroopasse treenima ja elama suundnud Mart Sander Aarma on aastat 2020 väga hästi alustanud. 

Mart Sanderil on hetkel kaks 6aastast võistlushobust: Jarich ja Dance Like No One Is Watching. Aasta esimene võistlus toimus Sentower Parkis Belgias 8.-12. jaanuarini. Kui esimesel päeval võttis Aarma võistlust rahulikult, siis teisel päeval olid tulemused juba väga head. Jarichiga lõpetas ta noorhobuste kahefaasilise parkuuri kõrgusel 115/120 cm teisel ning teise hobusega neljandal kohal. Selles sõidus oli 35 osavõtjat, kellest 12 sõitsid raja vigadeta. Tähelepanuväärne on see, et Aarma oli võitjast soomlanna Elena Hietanenist vaid kolm sajandikku aeglasem.

10. jaanuaril tegi Jarich samal kõrgusel kiirus-puhtus parkuuris ühe vea, kuid Dance sõitis raja vigadeta ning lõpetas kolmandal kohal. Esimese võistluse lõpetas viimasel päeval ümberhüpetega parkuur. Põhiparkuuri sõitis Aarma mõlema hobusega vigadeta. Dance Like No One Is Watching sõitis ka ümberhüpped vigadeta ja lõpetas taas kolmandal kohal.

Mart Sander Aarma autasustamisel. Foto: Equestrian Centre de Peelbergen.

Teine võistlus toimus sellel nädalavahetusel,  5.-9. veebruarini Hollandis Peelbergeni ratsakeskuses. Teisel võistluspäeval õnnestus Aarmal hobusega Jarich võita noortele hobustele mõeldud kahefaasiline 120 cm kõrgune parkuur, millest võttis osa 26 ja sõitis vigadeta 11 võistluspaari. Mardi teine hobune tegi selles sõidus teises faasis ühe vea.

Mart Sander Aarma ja Jarich

Laupäeval ehk kolmandal võistluspäeval oli Aarma aga mõlema hobusega püüdmatu, võttes 120 cm kõrgusest puhtus-kiirust parkuurist nii võidu hobusega Dance Like No One Is Watching kui ka teise koha hobusega Jarich. Vigadeta sõitis selle parkuuri lausa 16 võistluspaari.

Ka pühapäevases ümberhüpetele peetud sõidus ei jätnud Aarma teistele võimalustki, sõites mõlema hobusega põhiparkuuri vigadeta. Sellega jõudis ta ümberhüpetele, kus hobusel Dance Like No One Is Watching sõitis teise koha omanikust üle kolme sekundi kiiremini ja võttis sellega taas kord võidu!

Palju õnne ja edu edaspidiseks!