Mart Sander Aarma näitab Belgias head vormi

Mart Sander Aarma ja Perrier Van’t Vlasmeer

Tore on näha, et peale pikalt kestnud erolukorda on nii Eestis kui ka välismaal saanud võistluste korraldamine taas hoo sisse. Belgias elav ja treeniv Mart Sander Aarma, kes tegi väga häid sõite ka eelmisel hooajal, on olnud võistlustules juba mitu nädalat ning tema abilise sõnul on sel suvel väga palju võistlusi alles ees. 

Belgia, Sentower Park 

6.-8. juulini võistles Aarma nii Belgias kui ka mujal maailmas väga tuntud spordikompleksis Sentower Parkis, kus tal oli kaasas kolm hobust: 6-aastased ning meile juba varasemalt tuntud Dance Like No One Is Watching ja Jarich ning hetkel veel veidi vähem tuntud 5-aastane mära Keiralanda Vdm.

Juba esimesel päeval alustas Mart Sander Keiralandaga võistlust hästi, kui tuli 115 cm kõrguses kahefaasilises 5-aastastele hobustele mõeldud sõidus teiseks. Kokku osales selles sõidus 22 võistluspaari, kellest 10 sõitsid mõlemad faasid vigadeta.

Teisel päeval oli Aarma hobustest kõige edukam Jarich, kellega suudeti 6-aastastele hobustele mõeldud 125 cm kõrguses kiirus-puhtus sõidus võtta kolmas auhinnaline koht. Sõidust võttis osa 41 võistluspaari, kellest lausa 27 sõitsid raja puhtalt ja karistuspunktideta.

Viimane päev osutus meile kõige edukamaks. Nimelt võttis Mart Sander Keiralandaga 115 cm kõrgusest sõidust võidu, olles üks seitsmest võistluspaarist, kellel õnnestus nii põhiparkuur kui ka hümberhüpped vigadeta sõita.

Mart Sander Aarma ja Keiralanda Vdm

Samas paigas toimus võistlus ka 16.-19. juulini, mil peeti samuti rahvusvahelist CSI2*/CSI1*/CSIYH tasemel võistlust. 

Seal olid Mardil kaasas Jarich ning kaks 5-aastast hobust: Perrier Van’t Vlasmeer ja Chava Deux Z.

Esimesel võistluspäeval tuli Mart Sander kõikide hobustega auhinnalistele kohtadele. 6-aastaste hobuste kahefaasilisest sõidust võttis ta 57 osaleja hulgast Jarichiga neljanda auhinnalise kohta. Oluline on märkida, et kaks faasi sõitis vigadeta lausa 40 võistluspaari.

Mart Sander Aarma ja Jarich

5-aastastele hobustele mõeldud 110 cm kõrguses kahefaasilises sõidus oli Aarma hobusel Chava Deux Z kaheksandal ja hobusel Perrier Van’t Vlasmeer üheksandal kohal.

Teisel võistluspäeval lõpetas Jarich 120 cm kõrguse kiirus-puhtus parkuuri 12. auhinnalisel kohal. Perrier Van’t Vlasmeeriga lõpetas Aarma 110 cm kiirus-puhtus sõidu neljandal kohal.

Ka viimasel päeval oli kõige tublim just Perrier Van’t Vlasmeer, kui saavutas 110 cm kõrguses ümberhüpetega parkuuris kolmanda koha. Ümberhüpetele pääses 7 sportlast.