Martin Fuchs lendas võidule Lyoni MK-etapil

Martin Fuchs ja Clooney. Foto: FEI/Christophe Tanière

Takistussõidu MK-sarja neljas etapp leidis aset möödunud nädalavahetusel Prantsusmaal Lyonis. Võidupunktid võttis sel korral Martin Fuchs hobusega Clooney, kes asus sellega juhtima ka üldarvestust.

Prantsuse rajameister Gregory Bodo oli 40 võistluspaarile üles seadnud tehnilise raja, kus mängis olulist rolli normiaeg, millesse mahtumiseks pidi tempo olema korralik algusest lõpuni. Kaks sportlast, Robert Whitaker (Catwalk IV) ja Penelope Leprevost, jäidki just normiaja pärast ümberhüpetelt eemale. Siiski jõudsid sinna kodupubliku rõõmuks neli prantslast, kellele lisaks hüppasid puhtalt veel kuus ratsanikku.

Ümberhüpetel hakkas suurem tagaajamine pihta peale seda, kui Lorenzo de Luca ja Ensor de Litrange LXII said viiendatate startijatena kirja väga kiire aja. Antud paar ja neile järgenud viis moodustasidki lõppkokkuvõttes esikuuiku, kuid seda pisut teises järjekorras, kui nad starti tulid. De Lucat suutsid edestada eelviimasena startinud Martin Fuchs ja Clooney, kes jõudsid finišiliinini 0,5 sekundit kiiremini kui itaallane. Viimasena platsile tulnud, Fuchsiga Tryonis poodiumit jaganud, Steve Guerdat ja Bianca võtsid endale kolmanda koha, mahtudes Fuchsi ja de Lucaga sama sekundi sisse. Topeltnulliga said hakkama esimesed seitse sportlast, kelleks lisaks esikolmikule olid Maikel Van der Vleuten (Dana Blue), Kevin Staut (For Joy van’t Zorgvliet HDC), Pieter Devos (Apart) ja Guillaume Foutrier (Valdocco des Caps).

Teise koha omanikud Lorenzo de Luca ja Ensor de Litrange LXII. Foto: FEI/Christophe Tanire
Kolmanda koha said Steve Guerdat ja Bianca. Foto: FEI/Christophe Tanire

Pressikonverentsil lausus sportlane, et peale sõitu oma tulemust nähes oli ta väga õnnelik. “Clooneyl oli peale Tryonit ühe kuu pikkune paus ja siis tulime me Veronasse ning Lyonisse, et koguda väärtuslikke punkte finaali kvalifitseerumiseks. Ma lähen jaanuaris Wellingtoni (seal toimub igal aastal kolme kuud kestev Winter Equestrian Festival – S.L.O) ja seetõttu tahtsin MK-etappidele keskenduda praegu,” sõnas sportlane oma plaanide osas.

Üldarvestuses on samuti tõusnud liidriks Fuchs, Kellel on kogutud 35 punkti. Vaid ühe punktiga jääb maha Kevin Staut, kellele järgneb 32 punktiga Steve Guerdat.

Järgmiseks etapiks on Stuttgart 14.-18. novembril.

Kõik Lyoni tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – Lyon 2018

Adrenaline pumped through Lyon in what was a seriously tense LONGINES FEI Jumping World Cup!Our athletes gave it their very all and took galloping for gold to a whole new level! After an insanely close 10-way jump-off, it was the magic maestro’s, Martin Fuchs and Clooney who won with expert flair!🥇Martin Fuchs 🇨🇭🥈Lorenzo de Luca 🇮🇹🥉Steve Guerdat 🇨🇭

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 4. november 2018