Martin Fuchs pani võimsale hooajale ilusa punkti Londonis

Martin Fuchs ja The Sinner autasustamisel. Foto: Liz Gregg/FEI

London Olympia on traditsiooniline jõulueelne võistlus, mille raames toimuvad nii takistussõidu, koolisõidu kui ka rakendisõidu MK-etapid ning ohtralt showsid ja demosid. Takistussõidus näib pidurdamatus hoos olevat maailma number #2 Martin Fuchs, kes sel korral The Sinner’iga MK sõidu võidupuntkid võttis.

Laupäeva lõunal peetud parkuuris asus starti 37 sportlaspaari. Rajameister Alan Wade pühade puhul allahindlust ei teinud – rada polnud küll meeletult suur, kuid väike plats ja pingeline atmosfäär tegid oma töö ning puhaste paberitega lõpetasid esimese vooru vaid kuus ratsanikku.

Ümberhüpete teise startijana võttis Martin Fuchs The Sinner’il minimaalsed pöörded, ületades finišiliini 31,99 sekundiga ning jäädes pinevalt tulijate sooritusi jälgima. Max Kühner ja vaid kaheksa aastane Elektric Blue P tulid kohe nende järgi, hüpates fantastilise puhta raja, kuid aeg 33,83 sekundit ei ohustanud Fuchsi ning sel korral lõpetas paar teisena. Kui eelnevate sportlaste püüded šveitslast edestada ebaõnnestusid, oli esikoha otsustamisel sõna Niels Bruynseelsil, kes tuli platsile viimasena. Kahjuks aga ei klappinud ükski distants belglasele ja tema suurele ruunale Delux van T&L’ile ideaalselt ning nad pidid Londonis leppima kolmanda kohaga.

Max Kühner ja Elektric Blue P. Foto: Liz Gregg/FEI
Niels Bruynseels ja Delux van T&L. Foto: Liz Gregg/FEI

Fuchs, kes nüüdseks on kindlalt kvalifitseerunud aprillis Las Vegases toimuvasse finaali, sõnas pressikonverentsil, et pidi varajase startijana võtma ümberhüpetel riske ja sel korral tasus see ära. Peatselt tulebki sportlasel otsustada, kas võtta aprillis kaasa oma superstaar Clooney 51 või hoida teda Tokyo OM’i jaoks ning anda võimalus vähem kogenenud The Sinner’ile.

Martin Fuchs seisab enne Las Vegast olulise küsimuse ees – milline hobune tuleks finaali kaasa võtta? Pildil The Sinner. Foto: Liz Gregg/FEI

Üldarvestust juhib momendil Pieter Devos 55 punktiga. Steve Guerdat’l on kontol sama arv punkte ning kolmandana järgneb neile Scott Brash 47 silmaga.

Aastanumbri viimane etapp toimub järgmisel esmaspäeval Belgias Mechelenis.

Kõik Londoni tulemused leiate siit!