Martin Fuchs parim kodusel MK-etapil Baselis

Martin Fuchs ja Clooney Baselis. Foto: FEI /Katja Stuppia

Lääne-Euroopa liiga MK-sari jätkus möödunud nädalavahetusel Šveitsis Baselis. Juba kümnendat korda CSI5* tasemel peetav Baseli takistussõiduvõistlus võõrustas esmakordselt MK-etappi ning koheselt sai kodupublik rõõmustada kohaliku sportlase võidu üle, kui parimaks osutusid Martin Fuchs ja Clooney. 

Järjekorras kümnes etapp polnud just kergemate killast, kui sakslase Frank Rothenbergeri ehitatud rada kontrollis sportlaste oskuseid teha keerukaid pöördeid ja saada jagu rasketest seotud vahedest vaid 68 sekundilise normiaja jooksul. Esimene puhas sõit tuli alles 21. ratsanikuna startinud Marc Houtzageril hobusega Sterrehof’s Calimero, kellele järgnenud Pieter Devos ja Apart jõudsid samuti veatult finišisse. Kuna kolm on kohtu seadus, siis ühines ümberhüppajatega ka Martin Fuchs ja Clooney ning see oligi selleks korraks kõik. Neli sportlast lõpetasid raja ühe karistuspunktiga ning ülejäänud juba nelja või enam karistuspunktiga.

Ümberhüppeid alustanud Marc Houtzager ja Sterrehof’s Calimero sõitsid puhta sõidu juures koheselt välja kiire aja, milleks oli 38,84 sekundit. Hollandlasele järgnenud Devos ja Apart läbisid küll lühendatud raja kõige kiiremini (36,98 sekundit), kuid üks mahaajamine kahese süsteemi elemendil ei lubanud neile kokkuvõttes enamat kolmandast kohast. Martin Fuchs oma pikaajalisel partneril Clooney‘l, kes pärjati võistlusel muide Šveitsi aasta hobuse tiitliga, näitas kiiret minekut, tehes väiksed pöörded ning andes korralikult hoogu, mis päädis ajaga 37,61 sekundit. Tulemus andis neile hooaja teise MK-etapi võidu. Sama paar osutus parimaks ka Lyonis.

Marc Houtzager ja Sterrehof’s Calimero. Foto: FEI/Katja Stuppia
Pieter Devos ja Apart. Foto: FEI/Katja Stuppia

Võitja sõnas pressikonverentsil, et Clooney oli põhiparkuuri ajal pisut kartlik ja värske, mis ei tulnud lühikese normiaja juures kasuks, kuhu ta napilt sisse mahtus. Küll aga oli tal plaan teiseks korraks Steve Guerdat’ ja oma isa Thomas Fuchsiga tehtud ning kõik kukkus edukalt välja.

Fuchsi kaasmaalane Guerdat juhib endiselt liiga edetabelit, olles kogunud 65 punkti. Temast vaid punkti jagu jääb maha Pieter Devos ning Martin Fuchs hoiab 55 punktiga hetkel kolmandat kohta.

Enne aprillikuist Göteborgis toimuvat finaali on sportlastel jäänud võimalus punkte koguda veel vaid kolmelt etapilt ning järgmisena suunduvad sportlased sel nädalavahetusel Leipzigi.

Kõik Baseli tulemused leiate siit

News | Longines FEI Jumping World Cup – Basel 2019

The battle raged on in Basel! 🏆The best of the best brought the fire to Longines CSI Basel for the LONGINES FEI Jumping World Cup, with the competition as tough as can be. With just 3 into the jump-off the challenge was on… 🥇 Martin Fuchs 🇨🇭🥈 Marc Houtzager/ Stal Houtzager-Kayser 🇳🇱🥉 Team Pieter Devos 🇧🇪

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 13. jaanuar 2019