Massu sügisene võistlus selgitas Pärnumaa parimad takistussõitjad

Pärnumaa MV U25 ja ka seenioride arvetuse parimad. Foto: Kristhel Vaht

Laupäeval, 5. septembril toimus Massu Sügise nime kandev võistlus, mille raames selgitati ka Pärnumaa MV parimad takistussõidus. Vihmase võistluspäeva jooksul võeti mõõtu neljas võistlusklassis kõrgustel 70-125 cm, kokku tehti koguni 231 starti. Võistluse põhisõidu kõrgusel 125 cm võitis Luise Vevers ratsuga Ruudi.

Võistlusele anti avalöök 70/80 cm parkuuriga, mille raames selgusid ka Pärnumaa parimad poniratsanikud (kuni 16a). Sõidus osales kaheksakümmend üheksa paari, kahefaasilise raja lõpetas neist eksimusteta nelikümmend neli. Võidu ja kuldmedali väärilise esituse tegid Annika Absalon (Pärnumaa RSK) ja Laukinuke, teise tulemuse ja hõbemedali sõitsid välja Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro, kolmandal koha sõidu arvestuses ja pronksmedali teenisid Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Donna.

Pärnumaa MV parimad poniratsaniku. Foto: Kristhel Vaht

Koguni üheksakümmend neli paari osales 90/100 cm handicap kahefaasilises parkuuris. Sõidu raames selgusid ka Pärnumaa Meistrivõistluste parimad laste (kuni 14a) ja harrastajate arvestuses. Sõidu võidu ja ühtlasi ka meistritiitli laste arvestuses sõitsid välja eelmise sõidu hõbemedali omanikud Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro. Teise koha sõidu arvestuses ja ka laste klassi MV arvestuses said Keidi Mariin Tomson (Valgeranna RSK) ja Micastro de Polli, kolmanda koha ja pronksmedali väärilise sõidu laste klassis tegid Liisbet Talisoo (Audruranna RSK) ja Hubba Bubba. Harrastajate klassi meistritiitli sõitsid välja Kärt Kuusik (Pärnumaa RSK) ja Silver Melody, hõbemedalile tulid Katrin Melts (Vändra RSK) ja Kopitar Lak RP, poodiumi kolmandal astmel lõpetasid Annika Ojaste (Audruranna RSK) ja Obora’s Gracia.

Pärnumaa MV lasteklassi parimad. Foto: Kristhel Vaht
Pärnumaa MV harrastajate parimad. Foto: Kristhel Vaht

Kahefaasilises 110/115 cm parkuuris osales nelikümmend kolm paari, kus selgusid ka MV parimad juunioride (kuni 18a) ja U25 klassis. Sõidu võidu ja juunioride meistritiitli sõitsid välja Kaide Carolin Tomson (Pärnumaa RSK) ja Belcanto, teise tulemuse sõidu arvestuses ja meistritiitli U25 klassis teenisid Carmen Melts (Vändra RSK) ja Cumberland, kolmanda koha sõidu arvestuses ja hõbemedali U25 arvestuses noppisid Kati Raidma (Vändra RSK) ja Harole. Juunioride arvestuse hõbemedalile tulid Liisbet Talisoo (Audruranna RKS) ja Hubba Bubba, pronksi väärilise esituse tegid Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo. U25 pronksmedali viisid koju Marlene Makarov (Audruranna RSK) ja Frats.

Pärnumaa MV juunioride vanuseklassi parimad. Foto: Kristhel Vaht

Võistluspäev lõpetati juba suures vihmasajus. Punkt pandi 125/130 cm parkuuriga, kus kõik viis osalejat startisid madalamal kõrgusel. Sõidu raames selgusid ka seenioride arvestuse Pärnumaa Meistrid. Sõidu võitsid Luise Vevers (Saare RK) ja Ruudi, teise tulemuse ja ka meistritiitli viisid koju Kati Raidma (Vändra RSK) ja Harole.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/38193